Pep: Ne zaboravimo koga je Junajted dobio nedavno…

Fudbal - video 11. nov 201821:24 > 21:25
Clive Mason, Getty Images Sport

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola bio je veoma zadovoljan pobedom u gradskom derbiju nad Junajtedom.

Šampion engleske je savladao Crvene đavole na Etihadu 3:1 i time zadržao lidersko mesto na tabeli Premijer lige.

Zaslužili smo pobedu. U prvom poluvremenu smo bili uplašeni, ali smo prikazali dobru partiju protiv, vrhunskog, zaista vrhunskog tima. Ne smemo da zaboravimo šta je Junajted učinio u poslednje vreme i koga je pobedio u Ligi šampiona (Juventus)„, kazao je Gvardiola.

Građani su naročito dobru igru prikazivali u uvodnim minutima oba polurvemena. U 12. minutu je David Silva postigao prvi gol na meču, dok je u 48. Serhio Aguero povisio na 2:0. Na kraju je konačan rezultat postavio Ilkaj Gundoan, a u međuvremenu strelac za Junajted bio je Antoni Marsijal.

Tražili smo prostor ispred njihovog gola, želeli smo da prikažemo kvalitet pred našim navijačima. Znali smo koliko je ovo važna utakmica. Gol Aguera nam je posebno pomogao„, zaključio je Španac.

Siti je posle 12 kola prvi na tabeli sa 32 boda, dok Junajted zauzima osmo mesto sa 20.