SK

01.12.2018 | 20.22 > 20:35

Đavoli izbegli potop, Murinjo poslao Matića u odbranu

Fudbaleri Sautemptona i Mančester Junajteda igrali su nerešeno 2:2 na stadionu "Sent Meris" u 14. kolu Premijer lige.

Nemanja Matić

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Menadžer Mančester Junajteda Žoze Murinjo je za ovaj meč doneo zanimljivu odluku, pa je srpskog vezistu Nemanju Matića, poslao na njemu nesvojstveno mesto štopera. Crveni đavoli su se našli u problemu, pošto su povređeni Erik Bai, Viktor Lindelef i Kris Smoling, pa je mesto u odbrani zauzeo Matić, dok je uz njega igrao Fil Džons.

Sveci su sjajno počeli utakmicu pa su do 20. minuta već vodili sa 2:0. Prvi gol za ekipu Marka Hjuza postigao je škotski vezista Stjuart Armstrong u 13. minutu, kada je posle dodavanja Majkla Obafemija, snažno šutirao sa desne strane i savladao De Heu.

Na 2:0 je povisio Sedrik Soareš fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa oko 20 metara. Portugalac je šutirao u gornji levi ugao gola Mančestera, taman koliko je bilo potrebno preko živog zida Junajteda.

Iako se činilo da će se Đavoli "udaviti" u Sautemptonu, oni su ipak uspeli da se oporave do kraja prvog poluvremena, dok se rezultat potom nije menjao.

Prvi pogodak za Junajted postigao je Romelu Lukaku u 33. minutu, pošto mu je loptu na 11 metara prosledio Markus Rašford. Rašford je bio asistent i šest minuta kasnije, a strelac je bio Ander Erera.

Posle nekompletiranog 14. kola Mančester Junajted ima 22 boda na sedmom mestu na tabeli, dok je Sautempton na 18. poziciji sa samo devet bodova.

U narednom kolu Crveni đavoli u derbiju dočekuju Arsenal, dok Sveci gostuju Totenhemu.