Liverpul protutnjao kroz Bornmut, het-trik Salaha

Fudbal - video 8. dec 201815:16 > 15:22
Dan Istitene/Getty Images

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su savladali Bornmut na gostovanju rezultatom 4:0 u prvoj utakmici 16. kola Premijer lige.

Junak trijumfa ‘Redsa’ bio je Mohamed Salah, koji je bio trostruki strelac, a jedini preostali pogodak bio je autogol Stiva Kuka.

Liverpul je od početka utakmice krenuo ofanzivno, a realizacija je stigla u 25. minutu, kada je Salah sjajno reagovao posle odbijene lopte i poslao je pravo uz levu stativu. Na drugi gol čekalo se do trećeg minuta drugog poluvremena, a tada je Roberto Firmino proigrao egipatskog fudbalera, koji je zatim krenuo u solo akciju, koju je krunisao loptom u mreži.

Tačno 20 minuta kasnije bilo je 3:0 za ‘Redse’, kada je Kuk u pokušaju da pošalje loptu što dalje od gola učinio upravo suprotno. Nije prošlo ni deset minuta posle toga, Salah je kompletirao het-trik i tako postigao svoj deseti gol ove sezone i tako se izjednačio sa Pjer-Emerikom Obamejangom na prvoj listi najboljih strelaca.

Sam finiš utakmice obeležila je povreda Adama Lalane, koji je ušao u igru u 65. minutu, a nije mogao da završi meč zbog raskrvavljenog temena.

Bosanshohercegovački reprezentativac Asmir Begović proveo je svih 90 minuta na golu Bornmuta pred preko 10.000 navijača na stadionu „Vitaliti“.

Zahvaljujući 13. pobedi ove sezone, izabranici Jirgena Klopa su barem na nekoliko sati izbili na čelo tabele, pošto sada imaju 42 boda, jedan više od Mančester Sitija, koji od 18.30 gostuje Čelsiju.