Žezus posle 487 minuta za pobedu Sitija, povratak KdB

Fudbal - video 15. dec 201814:35 > 14:36
Alex Livesey/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Everton kod kuće sa 3:1 (1:0) u 17. kolu Premijer lige, a meč je obeležio prekid golgeterskog posta Gabrijela Žezusa, koji je bio dvostruki strelac, kao i povratak na teren posle dva meseca Kevina de Brujnea.

Domaći su vodili 2:0 golovima Žezusa (22. i 50. minut), smanjio je Kalvert-Luin u 65, a konačni rezultat postavio je Sterling u 69. minutu. Siti je sada prvi na tabeli sa 44 boda, dva više i meč više od Liverpula, koji u nedelju od 17.00 dočekuje Mančester Junajteda. Sa druge strane, Everton je sedmi na tabeli sa 24 boda.

Everton je stvorio prvu veliku šansu na utakmici, ali je Rišarlison vrlo loše zahvatio loptu posle centaršuta Dinja.

Ta promašena prilika kao da je označila kraj inače vrlo dobrog početka Karamela – prvo je u 21. minutu Majkl Kin umalo dao autogol, a četiri minuta kasnije Siti je poveo.

Mina je loše ispucao loptu, posle i ostao pozadi zakasnivši da napravi ofsajd zamku, a domaći su to rešili munjevito – Gundoan za Sanea, koji prosleđuje do Gabrijela Žezusa, a Brazilac iskosa sa leve strane šalje loptu ispod Pikforda i u gol.

Bio je to prvi gol Žezusa još od avgusta, posle 11 utakmica, 487 minuta i 17 udaraca ka golu bez pogotka.

Do kraja poluvremena Siti je bio bolji, Žezusu je poništen gol zbog ofsajda u 42. minutu, a dva minuta ranije Pikford je izvanredno reagovao posle šuta Mareza.

Već na startu drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu, Siti je duplirao prednost – idealnu loptu sa leve strane poslao je Sane, a Žezus ju je zakucao glavom u mrežu. Sane je u sjajnoj formi – u deset utakmica kao starter u PL upisao je šest golova i sedam asistencija.

Clive Brunskill, Getty Images

Tim Pepa Gvardiola potpuno je kontrolisao meč, ali je onda niotkuda Everton postigao gol u 65. minutu – centrirao je Dinj, a Kalvert-Luin je glavom postigao gol, doduše uz malo sreće jer je na putu do mreže lopta dokačila i Delfa.

Nije dugo trajala nada Evertona jer već u 69. minutu Siti koristi pasivnost odbrane tima Marka Silve. Neometano kombinovanje i brojna dodavanja rezultirali su centaršutom Fernandinja sa leve strane, a Rahim Sterling je glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov tek drugi gol glavom u Premijer ligi.

Nisu odustajali gosti, ali su Rišarlison i Volkot u narednih pet minuta propustili izgledne prilike, a u 75. minutu začuo se glasan aplauz na Etihadu jer se Kevin de Brujne posle dva meseca vratio na teren zamenivši Mareza.

Do kraja je Gvardiolin tim bez problema priveo meč kraju i tako se oporavio od poraza od Čelsija u prošlom kolu, prvom ove sezone u Premijeršipu.

U sledećem kolu Siti dočekuje Kristal Palas, dok Everton igra sa Totenhemom na svom terenu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.