Golčina Milivojevića, Eriksen spasao Totenhem u 91!

Fudbal - video 15. dec 201817:21 > 18:00
Dan Istitene/Getty Images

Srpski fudbaler Luka Milivojević postigao je fantastičan gol za pobedu svog Kristal Palasa u meču sa Lesterom (1:0) u 17. kolu Premijer lige.

Milivojević je namestio sebi loptu i sa oko 25 metara pogodio „malu mrežu“ golmana Kaspera Šmajhela za svoj četvrti gol u Premijer ligi ove sezone. Ispostavilo se da je to bio i jedini gol na meču kojim je Palas ostvario četvti ligaški trijumf i sada ima 15 bodova na 15. poziciji na tabeli.

Moglo je da bude i drugačije jer je u 79. minutu golman Guajta do prečke prosledio loptu posle udarca Vardija, ali je Palas na kraju sačuvao tri boda.

Kristijan Eriksen spasao je Totenhem golom u 91. minutu za pobedu nad Burnlijem 1:0. Gosti su savršeno zatvorili i usporili Pevce u prvih sat igre, čak su u 48. minutu imali i veliku šansu koja je ostala neiskorišćena jer se Kejn isprečio na putu lopti posle udarca Barnsa.

Ipak, koncentracija je gostima počela da pada i u 74. minutu fantastičnu priliku imao je Erik Lamela, čiji je udarac sa pet metara odbranio Džo Hart. U 87. minutu Sonov udarac završio je pored stative, ali u 91. minutu mreža se zatresla – Kejn je sačuvao loptu i odložio je za Eriksena, a Danac je sa pet metara zakucava u gornji ugao za veliko slavlje Poketinovog tima.

Totenhem je sada treći na tabeli sa 39 bodova.

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Votford je kod kuće bio bolji od Kardifa 3:2. Domaće je načeo Đerar Delofeu svojim trećim golom ove sezone, drugim u dresu Votforda. On je promešao odbranu Kardifa i precizno plasirao loptu u mrežu posle prodora koji je bio kao iz igrice.

U 52. minutu Delofeu je bio asistent, tačnije odložio je loptu za Holebasa, a 34-godišnji veteran fantastično je šutirao iz pve i smestio loptu u gornji desni ugao. Meč je definitivno rešen pogotkom Domingosa Kine u 68. minutu, koji je posle duge i precizne timske akcije smestio loptu uz levu stativu udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Kina je sa 19 godina i 27 dana drugi najmlađi strelac iz Portugala u Premijer ligi, posle Kristijana Ronalda, koji je 2003. dao gol sa 18 godina i 269 dana.

Činilo se da je pitanje pobednika tada rešeno, pogotovo što su domaći bili superiorni tokom celog meča, ali u 80. minutu Hoilet postiže prelep gol – iskosa sa leve strane sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u suprotnu „malu mrežu“, a samo tri minuta kasnije Bobi Rid posle smušene reakcije domaćih i gužve u kaznenom prostoru uspeva da ubaci loptu u gol za 3:2.

Votford je do kraja odoleo uprkos paničnoj odbrani i ipak je prekinuo niz od šest premijerligaških mečeva bez pobede, poslednji trijumf pre ovog ostvarili su još 27. oktobra nad Hadersfildom, pa je sada deveti sa 24 boda.

Vulverhempton je pred svojim navijačama ostvario bitnu pobedu nad Bornmutom sa 2:0. Raul Himenes doveo je domaći tim u vođstvo u 12. minutu posle olako izgubljene lopte gostiju na svojoj polovini, da bi konačan rezultat postavio Ivan Kavaliero u poslednjim momentima meča, nakon ekspresnog kontranapada. Vukovi su se novom pobedom probili na sedmo mesto tabele sa 25 bodova, dok su Trešnjice nakon drugog vezanog poraza pale na desetu poziciju.

U derbiju začelja Njukasl je kao gost bio bolji od Hadersfilda sa 1:0. U tvrdoj i izjednačenoj utakmici presudila je bolja koncentracija crno-belih u 55. minutu, kada je Salomon Rondon doneo tri boda svojoj ekipi. Hadersfild je sada ostao u opasnoj zoni, dok su izabranici Rafe Benitesa novom pobedom odmakli ka sredini tabele.

U prvom meču dana na krilima Gabrijela Žezusa Mančester Siti je pobedio Everton sa 3:1, a Pep Gvardiola je pohvalio Brazilca ne samo zbog golova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.