Fulam uzeo bod Vulvsima, Mitar promašivao

Fudbal - video 26. dec 201815:19 > 15:26
Getty Image/ Marc Atkins / Stringer

Fudbaleri Fulama i Vulverhemptona odigrali su nerešen meč, koji je završen rezultatom 1:1 u okviru 19. kola Premijer lige, kojim je otvoren tkz. "Boksing dej".

U prvom poluvremenu Fulam je bio bolja ekipa, ali nije uspeo da zatrese protivničku mrežu. Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović je imao šansu u 26. minutu, ali je Patrisio zaustavio njegov šut glavom. Samo par minuta posle toga usledila je akcija Sajrusa Kristija, ali Mitrović nije uspeo da reaguje adekvatno. Ubrzo posle toga Srbin je imao još jednu šansu, ali nije imao sreće prilikom realizacije.

U drugom delu igre gostujuća ekipa je bila bolja, a onda je u 74. minutu Seri izveo slobodan udarac, Moson je odatle gurnuo pred gol Vulvsa, gde se najbolje snašao Rajan Sesenjon za vođstvo „Kotidžera“ od 1:0.

Samo 11 minuta kasnije gosti su preko Romana Saisa i loše reakcije odbrane donaćina uspeli da izjednače.

U nadoknadi vremena Aleksandar Mitrović je imao još jednu sjajnu šansu pored trojice odbrambenih igrača Vulvsa, ali je njegova lopta blokirana. Očigledno sreća danas nije bila na strani visokog napadača.

Fulam je pobegao sa poslednjeg mesta Premijer lige, na kome se sada nalazi Hadersfild i nalazi se na pretposlednjem mestu.

Komplet tabelu Premijer lige Engleske možete pogledati OVDE.