Arsenal od sjaja do očaja: Na kraju spasavao bod

Fudbal - video 26. dec 201820:07 > 20:20
Mike Hewitt, Getty Images Sport

U pretposlednjoj utakmici "Boxing day" programa Premijer lige Brajton i Arsenal igrali su bez pobednika 1:1.

Gosti su puno bolje počeli meč. Već u sedmom minutu Pjer Emerik Obamejang je iskoristio asistenciju Lakazeta i sjajnim udarcem savladao Rajana. Najbolji strelac Premijer lige imao je još dve sjajne šanse, kada se našao u situacijama jedan na jedan sa Rajanom, ali je Australijanac odlično reagovao u tim situacijama. Usledila je kazna u 35. minutu. Džaka je loše izveo korner, lopta je sve preletela i došla do Propera, koji je uputio dugu loptu napred. Lihtštajner je očajno reagovao, praktično spustio loptu na nogu Lokadiji, koji nije imao problem da prođe Lenoa i neometeno zatrese mrežu za izjednačenje.

Taj gol je praktično obrnuo uloge. U drugom poluvremenu Arsenal gotovo da nije postojao, dok je domaćin bio sve bolji i imao mnogo lepih prilika za potpuni preokret. Najbolju je imao Marč kada je sam izbio ispred Lenoa, ali je njegov pokušaj loba otišao preko gola. Na kraju nije bilo promena rezultata i ostalo je 1:1, čime je Brajton prekinuo niz od tri vezana poraza.