Gvardiola samo opomenut za ispad u derbiju

Fudbalska asocijacija Engleske neće pokrenuti disciplinski postupak protiv menadžera Mančester Sitija Pepa Gvardiola zbog neprimerenog ponašanja u derbi meču 21. kola protiv Liverpula.

Pep Gvardiola

Shaun Botterill/Getty Images

Španac je upozoren jer je finišu utakmice bacio svoj šal na zemlju i vikao na četvrtog arbirta Martina Etkinsona nakon što je smatrao da je glavni sudija Entoni Tejlor oštetio njegov tim odlukom da ne sankcioniše jedan prekršaj.

FA je prvi put ove sezone upozorila 47-godišnjeg Gvardiolu, a prema pravilima lige automatska kazna sledi posle četvrte opomene.

Siti se trijumfom na Etihadu približio vodećem Liverpulu na četiri boda minusa.

Суков

Несређног Моуриња би казнили минимум три утакмице. Очигледно ови гоничи камила умеју да наћу разумевање од чланова дисциплинске комисије.

Odgovori 14 6

Kretenajic

Sramota!

Odgovori 18 2

HL: Siti iz 1 u 2, sumnjiv penal, ofsajd (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija u četvrtfinalu FA kupa pobedili su Svonsi u gostima 3:2. Ekipa iz Velsa je posle prvog poluvremena vodila sa 2:0, ali su Građani preokrenuli. Gosti su drugi pogodak postigli posle sumnjivo dosuđenog penala, a treći iz ofsajda.

Veliki preokret u Londonu, desetorica za pobedu Lestera

Fudbaleri Vest Hema posle velikog preokreta u finišu meča pobedili su Hadersfild 4:3, Lester je sa igračem manje slavio na gostovanju Barnliju 2:1, dok je Njukasl u nadoknadi vremena došao do boda u Bornmutu u subotnjim mečevima 31. kola Premijer lige.

U stilu najvećih majstora - sjajan gol Medisona (VIDEO)

Fudbaleri Lestera poveli su na gostovanju Barnliju fenomenalnim pogotkom Džejmsa Medisona u 33. minutu. Englez je majstorski izveo slobodan udarac i nije bilo spasa za Toma Hitona.

Poraz UEFA - velikani bojkotuju novo klupsko SP?

Na Svetskom klupskom prvenstvu od 2021. godine učestvovaće 24 ekipe uprkos protivljenju UEFA i najvećih evropskih klubova.