FA Kup: Arsenal siguran, kraj za Terijere

Fudbal - video 5. jan 201920:34 > 20:36
Shaun Botterill, Getty Images

U četvrto kolo FA Kupa u subotu su se plasirali i Arsenal, Kristal Palas, Portsmut i Bristol siti. Njukasl i Blekpul igraće ponovljeni meč.

Arsenal je sigurnom pobedom protiv Blekpula 3:0 obezbedio plasman u četvrto kolo FA Kupa.

Bolju igru tokom celog meča Arsenal je u trećem kolu FA Kupa krunisao sa tri gola. U prvom poluvremenu dva gola postigao je Džozef Vilok koji je mrežu rivala pogađao u 11. i 37. minutu. Treći gol za ekipu Unaija Emerija postigao je u 82. miutu Aleks Ivobi.

U narednom kolu ćemo gledati i Kristal Palas koji je sa 1:0 pobedio Grimzbi. Gosti su već u drugom minutu ostali sa igračem manje jer je direktan creni karton dobio Foks. Ipak, i pored 31 šuta ka golu Kristal Palas nije uspeo da dođe do ubedljivije pobede. Gol odluke je u 86. minutu postigao Džordan Aju.

Portsmut je kao gost, takođe sa 1:0 slavio protiv Noriča. I u ovom meču je viđena slična sitiacija. Norič je od 15. minuta igrao sa igračem manje, a Portsmut je do pobede došao u četvrtom minutu nadoknade preko Grina.

Ispao je još jedan premijerligaš. Nakon Kardifa koji je eliminisan u duelu sa Džilingamom, ispao je i Hadersfild od koga je sa 1:0 bolji bio Brsitol siti. Gol vredan plasmana u četvrto kolo postigao je Braunhil u 72. minutu.

Ponovljeni meč igraće Njukasl i Blekburn nakon što je njihov meč završen rezultatom 1:1. Poveo je Blekburn preko Daka u 56. minutu, a za novu priliku za Njukasl izborio se Riči sa bele tačke u 84. minutu.

Sve mečeve FA Kupa pratite na kanalima Sport Kluba.