Šefild UTD minimalcem do drugog mesta uz remi Noriča

Fudbaleri Šefild junajteda mininamlom pobedom protiv Kvins Park Rendžersa iskoristili su remi Noriča sa Vest Bromvič Albionom i preuzeli drugo mesto na tabeli na kome sada imaju četiri boda manje od vodećeg Lidsa.

Šefild Junajted

Catherine Ivill/Getty Images

Šefild junajted je slavio u 27. kolu Čempionšipa na svom terenu zahvaljujući golu Mekgoldrika u 37. minutu.

Gol vredan tri boda i, zahvaljujući rezultatu u meču VBA - Norič druge pozicije na tabeli.

Norič sa gostovanja Vest Bromviču donosi samo bod nakon remija 1:1.

Vest Bromvič je vodio od 12. minuta golom Gejla, a Norič je važan bod osvojio zahvaljujući pogotku Rodsa sedam minuta pre kraja meča.

Šefild junajted i Norič imaju po 50 bodova, ali je Šefild drugi zahvaljujući boljoj gol razlici.

Blekburn je u poslednjoj subotnjoj utakmici u gostima pobedio Milvol sa 2:0 golovima Nutala u 86. i Armstronga u 88. minutu. Gostu su zabeležili drugi uzastopni trijumfa i sa 37 bodova na deobi su 13. mesta, dok je Milvol prekinuo niz od tri pobede i ostao je na 20. poziciji sa 28 bodova.