SK

12.01.2019 | 20:27 > 20:29

Vilijan oborio Svrake na "Stamford Bridžu"

Chelsea FC

Fudbaleri Čelsija savladali su u 22. kolu Premijer lige na svom terenu Njukasl rezultatom 2:1.

Vilijan

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Vilijan

Čelsi je poveo u 9. minutu, kada je posle dugog pasa Davida Luiza loptu u šesnaestercu Njukasla prihvatio Pedro i prebacio golmana Martina Dubravku.

Plavci su do gola došli na individualni kvalitet, a posle toga nisu previše napadali, što su Svrake iskoristile i uzvratile. Ajose Perez je u 36. minutu imao odličnu priliku, ali je njegov udarac završio pored desne stative.

Njukasl je do izjednačenja došao u 40. minutu kada je korner izveo Met Riči, dok je glavom šutirao Kiran Klark i savladao čuvara mreže Čelsija Kepu Arizabalagu.

U drugom poluvremenu je Čelsi došao do novog vođstva, a do kraja meča se rezultat nije menjao. Strelac pobedničkog gola bio je Brazilac Vilijan koji je u 57. minutu odlično šutirao desnom nogom levo iskosa iz šesnaesterca, Dubravka je pokušao paradom, ali nije uspeo da zaustavi sjajan šut.

U prvoj utakmici dana Vest Hem je sa 1:0 nadigrao Arsenal.Nešto kasnije je odigrano još pet utakmica.

Pogledajte TABELUi REZULTATE Premijer lige.