Manchester City

Fudbaleri Mančester sitija rutinski su došli do pobede protiv Vulverhemptona u poslednjem meču 22. kola Premijer lige.

Gabriel Jesus

Alex Livesey/Getty Images

Mančester siti je sa 3:0 savladao Vulverhempton i tako zabeležio 17. pobedu u sezoni koja ih je vratila na četiri boda zaostatka za prvoplasiranim Liverpulom. Vulvsima je ovo deveti poraz, drugi vezani u ligi.

Jako je krenuo Siti i već u 10. minutu nakon sjajne saradnje Liroja Sanea i Gabrijela Žesusa došao do vođstva od 1:0. Strelac je bio mladi Brazilac.

Meč je određen dobrim delom i crvenim kartonom koji je Kreg Poson u 19. minutu pokazao Viliju Boliju mada Vulvsi ni do tada nisu mogli praktično ni da pređu na polovinu rivala.

Premier League

U 39. minutu Žesus je postigao drugi gol na ovom meču preciznim izvođenjem penala, tek drugog koji je Sitiju dosuđen u ligi ove godine. Ipak, ostaće mesta za spekulacije da li je sudija morao da pokaže na belu tačku nakon kontakta Rajana Beneta i Rahima Sterlinga ili je napadač Sitija ipak znao kada treba da padne.

Dominirao je Siti tokom celog meča, ali prednost je povećao tek u 78. minutu autogolom Kodija za konačnih 3:0.

David Silva zabeležio je u ovom meču 267. ligaški nastup za Mančester siti i tako postao rekorder kluba ostavivši iza sebe Džoa Harta koji je u Premijer lige branio boje Građana 266 puta.

U narednom kolu Građani se sastaju sa Hadersfildom koji je u ponedeljak ostao bez trenera, a Vulvsi dočekuju Lester.