Gol Vrančića, prva pobeda Noriča u 2019.

Fudbal - video 18. jan 201922:44 > 22:46
Stephen Pond/Getty Images

Fudbaleri Noriča pobedili su Birmingem sa 3:1 u prvoj utakmici 28. kola engleskog Čempionšipa.

Norič je prekinuo niz od četiri meča bez trijumfa u šampionatu (tri remija i poraz) i sa 53 boda drugi je na tabeli sa bodom manje od Lidsa, koji u subotu gostuje Stouku.

Birmingen je posle dva remija zabeležio i drugi poraz u nizu i sa 39 bodova polako zaostaje za timovima koji se bore za mesto u plej-ofu.

Finac Temu Puki je u 13. minutu doveo domaću ekipu u vođstvo, Če Adams je već u sledećem napadu izjednačio, da bi bosanskohercegovački internacionalac Mario Vrančić u 22. i Tom Trjbul u 25. minutu, ispostaviće se, postavili konačan rezultat.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja i Norič je potpuno zasluženo zabeležio prvi trijumf u 2019. godini.