Žota: Pobedite u derbiju i najvažniji ste na planeti

Fudbal - video 19. jan 201915:49 > 15:55
Michael Regan Getty Images Sport

Fudbaler Vulvsa Dijogo Žota rekao je posle pobede nad Lesterom u 23. kolu Premijer lige (4:3) da je zadovoljan igrom i pristupom igri svog tima.

Žota je bio čovek odluke na Molinjo stadionu, postigao je tri gola, a konačnih 4:3 u derbiju Midlendsa postavio je u trećem minutu sudijske nadoknade.

Kada dobijete takvu utakmicu kao što je veliki derbi, osećate se kao najvažniji čovek na planeti„, rekao je Žota.

Vulvsi su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti (2:0), Lester je u drugom delu igre rano stigao do izjednačenja i tako uveo meč u uzbudljivu završnicu.

Uvežbavali smo akcije na treningu i stalno smo koristili to što Neves ima sposobnost da precizno deli lopte. Znali smo da će lopta uvek biti blizu gola i da samo treba da stavimo tačku na dobro dodavanje„, rekao je Žota.

Junak utkamice na stadionu Molinju prokomentarisao je i svoje propuštene prilike da ranije reši meč.

Bližio se kraj utakmice i znao sam da imam sve manje vremena. Na sreću, šanse su se nizale jedna za drugom i jednu od njih sam iskoristio u poslednjim trenucima„, zaključio je Žota.

Zanimljivo je i to da je 2003. godine, kada su se poslednji put na stadionu Molinju stastali Vulvsi i Lester, domaćin stigao do trijumfa rezultatom 4:3, posle vođstva Lestera od 3:0.

Lester je deveti na tabeli sa 31 bodom, dok su Vulvsi na osmoj poziciji i imaju bod više

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.