Košelni u bolnici, Emeri video i dobre stvari

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala poraženi su u četvrtoj rundi FA kupa od Mančester Junajteda 3:1, a za menadžera Tobdžija Unaija Emerija dodatni problem su povrede standardnih defanzivaca.

Grčki reprezentativac Sokratis Papastopulos je u 21. minutu morao van terena zbog povrede noge, dok je kapiten Loran Košelni zamenjen u 64. minutu posle duela sa Romeluom Lukakuom, koji je kopačkom nenamerno udario Francuza.

Španski trener je potvrdio da je Košelni odveden u bolnicu zbog sumnje da mu je slomljena vilica.

„Loran je otišao u bolnicu kako bi se analizirala njegova povreda. Možda mu je slomljena vilica, ali se nadam da nije. Što se tiče Sokratisa mislim da povreda stopala nije strašna,“ istakao je Emeri i potom osvrnuo na utakmicu.

Želeli smo da zaustavimo njihov kontranapad. Imaju brze igrače i zadali su nam mnogo problema. Prvi gol smo primili zbog lošeg pozicioniranja. U drugom poluvremenu smo preuzeli neke rizike i to smo morali da uradimo. Kasnije smo primili i treći pogodak. Moramo da nastavimo da napredujemo. Mislim da smo mečeve protiv Vest Hema i Čelsija igrali dobro i u odbrani. Danas je bilo teže zaustaviti njihovu tranziciju. Mislim da imamo dobar balans u mnogo trenutaka, ali Junajted ima sjajne igrače sa velikim kvalitetom koji mogu da naprave razliku.

Emeri je upitan zašto Mesut Ozil nije bio u starnoj postavi.

Igrao je. Mogu da igaju i drugi momci,“ naglasio je Emeri.