Lids na +3 pred derbi sa Noričom u sledećem kolu

Fudbal - video 26. jan 201918:01 > 18:02
Getty Images Sport, Michael Regan

Šest mečeva 29. kola odigrano je u subotu u Čempionšipu. Norič je na 10 minuta pre kraja meča na Keriu roudu imao rezultat za preuzimanje prvog mesta na tabeli, ali to se na kraju nije dogodilo.

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Na oko deset minuta do kraja mečeva koji su počeli u 16 časova, u duelu Roterama i Lidsa bilo je 1:1, a Norič je protiv Šefild junajteda vodio sa 2:1. Do kraja je Lids došao do pobede, a Šefild junajted do boda što tim Marsela Bijelse ostavlja na prvom mestu na tabeli nakon ove „runde“.

Lids je do 17. pobede u sezoni došao na gostovanju Roteramu gde je slavio sa 2:1 i ponovo je ekipa Marsela Bijelse do trijumfa došla nakon preokreta.

Poveo je Roteram preko Ajajia u 28. minutu, a odgovor Lidsa usledio je u 51. minutu. Mateus Kliš je postigao gol za izjednačenje, a do kraja je izrastao u heroja Lidsa jer je drugom golom na meču doneo svom timu nova tri boda. Kriš je za pobedu pogodio u 86. minutu.

Norič je na svom terenu odigrao nerešeno sa Šefild junajtedom. Meč je završen 2:2.

Dva puta je Norič vodio – prvo golom Ernandeza, a zatim Pukija. Šefild junajted je sa bele tačke izjednačio prvi put sa bele tačke kada je precizan bio Šarp, a u 79. minutu je za bod pogodio isti igrač.

Lids ostaje na prvom mestu sa 57 bodova, tri više od Noriča i šest više od Šefild junajteda. Sledeće kolo doneće nam veliki derbi Lidsa i Noriča.