SK

09.02.2019 | 15.12 > 15:20

Pogba i Marsijal utišali "Krejven Kotidž"

Manchester United

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su u meču 26. kola Premijer lige protiv Fulama 3:0, a dvostruki strelac na "Krejven Kotidžu" bio je Pol Pogba.

Pol Pogba

Michael Regan/Getty Images

Pol Pogba

Junajted je od starta duela bio mnogo bolji, a seriju golova otvorio je u 14. minutu Pol Pogba, posle asistencije Marsijala.

Upravo je Marsijal nastavio goleadu Junajteda u Londonu, kada je na asistenciju Džonsa u 23. minutu, odlično reagovao i posle solo-prodora savladao golmana Rika.

Konačnih 3:0 postavio je Pogba, sa bele tačke u 65. minutu. Francuz je tim golom prvi put u karijeri stigao do dvocifrenog broja golova - 11.

Bio je to 10. trijumf Olea Gunara Solšera na klupi Mančester junajteda, od 11 utakmica koliko već vodi "Crvene đavole".

Fulam nije imao mnogo konkretnijih šansi da stigne do pogotka. Jedino je Vijeto već na startu meča, u drugom minutu imao priliku da dovede domaće do vođstva, ali nije uspeo zbog gužve u petercu da šutne kako treba.

Prvih 15 minuta Fulam je uspevao da kontroliše igru gostiju, ali i da kreira napad, a zatim je mančesterski tim potpuno preokrenuo ritam u svoju korist i bez mnogo problema rešio pitanje pobednika.

Junajted je sada četvrti na tabeli sa 51 bodom, dok je Fulam na 19. poziciji, u zoni ispadanja i ima 17 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.