Midlzbro u nadoknadi ispustio pobedu, goleada u Londonu

Fudbal - video 9. feb 201916:06 > 18:01
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Midlzbroa i Lidsa remizirali su u meču 31. kola Čempionšipa rezultatom 1:1.

Midlzbro je imao pobedu u svojim rukama sve do same završnice meča, kada je Lids u završnici uspeo da stigne do boda.

Tako su obe ekipe i dalje ostale u trci za vrh tabele i direktan plasman u najviši rang engleskog fudbala.

Posle prvog dela igre u kome nije bilo golova, Ving je u 47. minutu pogodio za vođstvo Midlzbroa, posle asistencije Frenda.

Lids je do izjednačenja stigao u 10. minutu sudijske nadoknade golom Filipsa, kada mu je asistent bio Kuper.

Fudbaleru Lidsa Džeku Klarku pozlilo je na klupi tokom utakmice, a lekarska ekipa je odmah reagovala. Prebačen je u bolnicu, a prekid je zbog toga trajao 12 minuta.

Lids je na vrhu tabele sa 58 bodova, bodom više od drugoplasiranog Noriča, koji ima i meč manje.

Midlzbro je na četvrtoj poziciji sa 51 bodom.

U narednom kolu Midlzbro će u goste Šefildu, dok će Lids dočekati Svonsi.

Bristol Siti je u gostima bio bolji od Blekburna minimalnim rezultatom (1:0), a jedini gol na meču postigao je Pisano u 80. minutu.

Preston je takođe u gositma slavio protiv Boltona 2:1, dok je Derbi sa 2:0 na svom terenu nadigrao Hal.

Notingem Forest je trijumfovao protiv Brentforda 2:1, a Birmingem je kao gost sa 4:3 pobedio Kvins Park Rendžers. Gosti su sva četiri gola postigli u prvom poluvremenu. Adams se u listu strelaca upisao u 21, 26. i 42. minutu, dok je Din pogodio u 36. minutu. Smit je pre odlaska na pauzu smanjio na 4:1, a nadu domaćem timu vratio je ponovo Smit u 48. minutu, a zatim i Kazins u 80. kada je postavio konačnih 4:3.

Birmingem je osmi na tabeli sa 46 bodova, dok je QPR na 15. poziciji sa 39 bodova.

Roteram je remizirao sa Viganom 1:1, Šefild Venzdej i Reding odigrali su bez golova, dok je Svonsi savladao Milvol 1:0.

U poslednjem meč dana, Vest Bromvič je na gostovanju savladao Stouk golom Dvajta Gejla u 25. minutu.