Redsi pobegli Sitiju, Arsenal ukrotio Terijere

Fudbal - video 9. feb 201917:22 > 18:11
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Liverpula su u 26. kolu Premijer lige na "Enfildu" savladali Bornmut rezultatom 3:0, čime su se ponovo vratili na prvo mesto na tabeli šampionata.

Ekipa menadžera Jirgena Klopa je trijumfom protiv Trešnjica došla do tri boda više od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji ima utakmicu više, a svoj meč 26. kola igra u nedelju protiv Čelsija.

Redsi su na „Enfildu“ došli u vođstvo u 24. minutu, kada je Sadio Mane pogodio glavom iz sa nekoliko metara, iako se činilo da je možda prilikom centaršuta Milnera bio u ofsajdu.

Na 2:0 je povisio Žoržinjo Vajnaldum u 34. minutu pošto je na asistenciju Endija Robertsona lobovao golmana Bornmuta Artura Boruca.

Liverpul je u 48. minutu došao do 3:0, a strelac svog 17. gola u sezoni Premijer lige bio je Mohamed Salah. Loptu je ostavio Roberto Firmino, dok sjajnom Egipćaninu nije bilo teško da sa sedam, osam metara postigne pogodak.

Arsenal je posle poraza u prethodnom kolu u derbiju od Mančester Sitija (3:1), ponovo igrao u gostima, ali je ovoga puta imao lakši zadak jer je nadigrao Hadersfild sa 2:1. Tobdžije su povele u 16. minutu golom Aleksa Ivobija na asistenciju Seada Kolašinca, dok je prednost duplirao Aleksander Lakazet u 44. minutu posle utrčavanja i dodavanja Mejtland-Najlsa. Terijeri su uspeli da postignu gol do kraja susreta, pošto je u 90+3. minutu Sead Kolašinac u pokušaju intervencije zatresao sopstvenu mrežu. Ipak, gol je pripisan fudbaleru Hadersfilda Adami Dijakabiju.

Votford je zabeležio desetu pobedu u prvenstvu, nakon što je pred svojim navijačima slavio nad Evertonom sa 1:0. Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, u pauzi je Havi Garsija izvršio izmenu koja je, ispostaviće se bila pun pogodak. Andre Grej je ušao umesto u igru i doveo svoj tim do pobede u 65. minutu.

U jednoj od najluđih utakmica odigranih u Engleskoj u subotu, Kardif je kao gost pobedio Sautempton u gostima sa 2:1. Pre početka meča još jednom je odata pošta tragično nastradalom i nesuđenom pojačanju velškog tima Emilijanu Sali. U prvom delu igre nije viđen atraktivan fudbal i mreže su mirovale. Ipak, u drugom poluvremenu Kardif dolazi do prednosti u 69. minutu, a strelac je bio Sol Bamba. Sve je to bila uvertira za šou koji je usledio u nadoknadi vremena. Prvo je štoper Svetaca Džek Stivens poravnao rezultat, da bi praktično u sledećem napadu Zohore doneo sva tri boda svom timu.

Kristal Palas i Vest Hem su podelili bodove u londonskom derbiju i odigrali 1:1. Gosti su došli su do prednosti u 27. minutu kada je sa bele tačke bio precizan Mark Nobl. Od tada su domaći preuzeli inicijativu i pokušavali da dođu do izjednačenja, što su na kraju uspeli u 76. minutu kada je mrežu Čekićara zatresao Vilfred Zaha.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.