Trebalo je da bude derbi: Stradanje Čelsija na Etihadu!

Fudbal - video 10. feb 201916:37 > 18:42
Michael Regan, Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su pobedili Čelsi na Etihadu u derbiju 26. kola Premijer lige rezultatom 6:0 i time se ponovo vratili na prvo mesto na tabeli.

Aktuelni šampioni imaju 65 bodova, koliko i drugoplasirani Liverpul, ali i meč više u odnosu na Redse. Sa druge strane, Čelsi je sa četvrtog pao na šesto mesto sa 50 poena. Jednak broj ima i petoplasirani Arsenal, dok je Mančester Junajted četvrti sa 51.

Na Etihadu je od prvog do poslednjeg minuta postojao samo jedan tim. Siti je od starta ubacio letargične Plavce u mašinu, rešio pitanje pobednika za samo 25 minuta, kad stekao ubedljivih 4:0, i sa kamatom vratio četi Mauricija Sarija za poraz u prvom delu sezone (1:2).

Goleadu je otvorio Rahim Sterling u četvrtom minutu, pošto je natrčao na ubačenu loptu Bernarda i sa desetak metara je zakucao u mrežu.

Zatim je na scenu stupio maestralni Serhio Aguero, koji je u nastavku meča došao do 11. het-trika u Premijer ligi i time se izjednačio na čelu večne liste sa legendarnim Alenom Širerom.

Argentinac je u 13. minutu „skinuo pauka“ sa dvadesetak metara, u 19. je iskoristio „asistenciju“ Rosa Barklija, koji je neoprezno reagovao i vratio loptu iza kompletne odbrane svog tima, da bi het-trik bio krunisan iz penala u 56.

Sjajni napadač je mogao i do četvrtog pogotka, ali je na startu drugog poluvremena njegov šut završio na prečki.

U međuvremenu, Siti se poigravao sa rivalom, koji je u poslednja dva meča u gostima primio ravno 10 golova! Prethodno je poražen u Bornmutu (0:4).

Stradanje londonskog tima nastavljeno je golom Ilkaja Gundoana za 4:0 u 25. minutu, kad je Nemac odbijenu loptu sa ivice šesnaesterca poslao u dalji ugao španskog golmana.

Posle nešto sporijeg ritma u finišu poluvremena, tim Pepa Gvardiole je od starta drugog dela ponovo podigao tempo i u nastavku doslovno demolirao goste.

Pored gola i prečke Aguera, koji je u 65. minutu izašao iz igre, njegova zamena Gabrijel Žezus je mogao da savladao Kepu iz izgledne situacije.

Španac je tad sjajno reagovao, ali u 80. minutu nije mogao ništa.

U jednom od bezbroj napada domaćih, Zinčenko je sa leve strane poslao povratnu na peterac, gde neometanom Sterlingu nije bilo teško da pogodi mrežu, dođe do svog drugog pogotka, i postavi konačan rezultat.

Pogledajte tabelu Premijer lige.

Meč možete pratiti u direktnom prenosu na Sport Klubu 1 od 17 časova, a statistiku na ovom linku

Tok meča

Kao i protiv Arsenala i protiv Čelsija Siti je već posle prve ozbiljne akcije poveo. Odbrana Čelsija potpuno je zaboravila na desnoj strani na Bernarda Silvu, koji je uputio sjajnu loptu na drugu stranu gde je natrčao Sterling za vođstvo Građana već od četvrtog minuta.

Taj gol je potpuno uzdrmao Čelsi, pa je Siti posle samo tri minuta stvorio novu stopostotnu šansu, pošto je Bernardo Silva ponovo sjajno ubacio, našao Aguera samog na svega par metara, ali je Argentinac uspeo da promaši prazan gol.

Ipak, u 13. minutu Aguero se potpuno iskupio. Zinčenko je sjajno oduzeo loptu na polovini protivnika, uposlio Aguera, koji je sa dvadesetak metara iskosa sjajnim udarcem pogodio suprotni gornji ugao, a Kepa je bio apsolutno nemoćan, za 2:0.

Samo pet minuta kasnije bilo je jasno da Čelsi nema čemu da se nada osim porazu i to prilično ubedljivom, pošto je Aguero, posle velike greške Rosa Barklija, koji je vraćajući Kepi loptu dao na tacni Argentincu, povisio drugim golom na 3:0. To je Kunu 159. ligaški gol za Siti, čime je postao klupski rekorder.

Ali to nije bilo sve u prvom poluvremenu. Čak ne ni u prvih pola sata. Siti je postigao još jedan gol, a pravu bombu je sa oko 18 metara uputio Gundoan za ogromnih 4:0, posle svega 25 minuta igre.

Gde su Građani stali u prvom, nastavili su u drugom poluvremenu. Iz takve igre vrlo brzo je viđen i peti gol u mreži Kepe.

Igrao se 56. minut, Sterling je sa leve strane ušao u šesnaesterac, gde ga je oborio Aspilikueta i dao dovoljno razloga sudiji Majku Dinu da pokaže na penal.

Siguran egzekutor bio je Serhio Aguero, koji je time došao do drugog het-trika u poslednja tri kola, a ukupno 11. u Premijer ligi.

Kun se time izjednačio sa legendarnim Alanom Širerom po broju het-trikova u PL.

Ni pet golova prednosti i već upisana pobeda nisu sprečavali domaći sastav da nastavi sa opsadom gola Čelsija. Ubrzo su došli i do sjajne prilike za 6:0. Sterling je sjajno povukao, dodao do Žezusa u pravom momentu, koji je šutirao levom nogom u dalji ugao, ali je Kepa odlično reagovao.

Nekoliko trenutaka kasnije, u 80. minutu, za španskog golmana, ipak, nije bilo spasa. Zinčenko je ubacio sa leve strane do Sterlinga, a ovaj neometan sa pet metara poslao loptu u mrežu!

Na drugoj strani, u međuvremenu, viđena je tek poneka polušansa. Azar je pogodio spoljnu mrežu, dok je Emerson Palmieri iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara šutirao pravo u Edersona.

Bilo je to sve od Plavaca, koji će ovaj poraz sigurno dugo pamtiti.