Čempionšip: Lids ponovo lider, dve asistencije Alioskog

Justin Setterfield/Getty Images

Fudbaleri Lidsa pobedili su Svonsi 2:1 i zahvaljujući porazu Noriča od Prestona 3:1 vratili se na prvo mesto na tabeli Čempionšipa.

Ekipa menadžera Marsela Bjelse povela je u 20. minutu golom Pontusa Jansona, a prednost domaćeg tima duplirao je Džek Herison u 34. minutu. Kod oba gola asistent je bio makedonski reprezentativca Egzijan Alioski. Utešni gol za Svonsi upisao je Oliver Mekbarni u finišu utakmice iz jedanaesterca.

Lids ima bod više od Noriča koji se nije proslavio na gostovanju Prestonu. Domaći su u 24. minutu vodili sa 2:0 golovima Dejvisa i Galagera iz penala, a Nemac Štiperman u 33. minutu iz penala nije uspeo da vrati svoj tim u meč.

Irac Magvajr je u 69. minutu povećao prednost Prestona na 3:0, a u nadoknadi vremena Puki je postigao utešni pogodak za goste.

Šefild Junajted golom Stermana u 61. minutu savladao Midlzboro i za vodećin Lidsom zaostaje tri boda, dok su gosti na deobi šeste pozicije sa 51 bodom.

U preostalim utakmicama Brentford je pobedio Aston Vilu 1:0, Reding je bio bolji od Blekburna 2:1, dok su Ipsvič i Derbi (1:1), odnosno Vigan i Stouk (0:0) podelili bodove.