Kristal Palas i Svonsi u četvrtfinalu FA kupa

Fudbal - video 17. feb 201919:13 > 19:20
Clive Rose, Getty Images Sport

Svonsi je uspeo da se plasira u četvrtfinale FA Kupa posle preokreta protiv Brentforda i trijumfa od 4:1, dok je Kristal Palas kao gost savladao Donkaster Roverse sa 2:0.

Na Libertiju su gosti odigrali izvanredno prvo poluvreme, bili mnogo bolji rival i došli do vođstva u 28. minutu posle kontranapada kada je Mope proigrao Votkinsa.

Brentford je mogao i do ubedljivijeg vođstva, pošto je propustio nekoliko dobrih šansi. Na startu drugog poluvremena Svonsi je izjednačio autogolom golmana gostiju Danijelsa, kojeg je lopta pogodila u leđa nakon što Celina pogodio stativu iz slobodnog udarca. Četiri minuta kasnije, Labudovi su preokrenuli nakon prodate lopte Mopea, Džejms je pretrčao ceo teren i postigao gol. Mladi Danijel Džejms bio je i najbolji igrač utakmice, pošto je bio neuhvatljiv za gostujuće igrače. U 61. minutu crveni karton dobio je Konsa koji je napravio faul kao poslednji igrač u odbrani upravo nad Džejmsom. U 67. mintu Celina je postigao treći gol za Svonsi nakon solo prodora. Samo minut kasnije poništen je čist gol domaćin, pošto je grešku napravio pomoćnik, koji je signalizirao nepostojeću ofsajd poziciju. Tačku na utakmicu stavio je vezista Bajers nakon proigravanja Celine u 90. minutu. Ovo je treći meč u nizu u FA Kupu koji je Svonsi dobio sa tri gola razlike, i ovo je prvi put od 2008. i Vest Bromvič Albiona da je neka ekipa ostvarila takav podvig.

Fudbaleri Kristal Palasa izborili su plasman među osam najboljih pošto su savladali Donkaster sa 2:0. Ekipa Roja Hodžsona je sav posao završila u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka. Prvi je bio delo Džefrija Šlupa, koji je bio strelac u 8. minutu nakon asistencije Luke Milivojevića. Domaćin je igrao odličan fudbal u prvih 45 minuta, ali su ih Orlovi dokusurili pogotkom na isteku prvog minuta nadoknade, kada je Maks Mejer pogodio nakon odlične akcije Milivojevića i Tauzenda. U drugom poluvremenu je domaćin imao inicijativu na startu, stvorili su dve dobre prilike pred golom Henesija, ali su kasnije ostali bez snage, tako da su gosti rutinski priveli meč kraju.

Bila je ovo prva pobeda Palasa u Donkasteru nakon 59 godina, dok su drugi put izborili plasman u četvrfinale u poslednje 23 godine. Prethodni put su prošli dalje u sezoni 2015/16, kada su stigli do samog finala, gde su poraženi od Mančester Junajteda.