Pune mreže Kardifa i Fulama, het - trik Delofeua

Dva duela 27. kola odigrana su u Premijer ligi, a slavili su Votford i Vest Hem.

Gerard Deulofeu

Marc Atkins/Getty Images

Votford je do 11. pobede u sezoni došao sa ubedljivih 5:1 na gostovanju Kardifu. Heroj Stršljenova u ovom meču bio je Džerar Delofeu koji je postigao het - trik. Ovo je prvi het - trik nekog igrača Votforda od 1986. kada je to pošlo za rukom Falku protiv Aston Vile.

Delofeu je pogađao u 18, 61. i 63. minutu, a sva tri puta je imao različite pomagače - Dini, Dukure i Kapue.

I sam je Delofeu zabeležio asistenciju pomogavši Troju Diniju da se i on na ovom meču upiše u strelce.

Nije se Votford zaustavio ni na četiri gola. U prvom minutu nadoknade Dini postiže svoj drugi gol u ovom duelu za konačnih i ubedljivih 5:1.

Jedini gol za Kardif postigao je Sol Bamba.

Vest Hem

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Fulam je poveo na gostovanju Vest Hemu, ali su na kraju sa 3:1 slavili Čekićari, a odbrana tima sa Krejven kotidža još jednom je pokazala koliko je slaba. Fulam je ukupno primio 61 gol, a na čak 21 utakmici njihova mreža se tresla više od jednom.

Fulam je poveo golom Rajana Babela već u trećem minutu, ali je to bilo sve što smo videli od njih.

Igrao se 29. minut kada je Vest Hem izjednačio na prilično sporan način - čini se da je Čičeriti sam sebi pomogao i rukom dok je postizao gol. Ovo je Meksikancu bio 150. meč u Premijer ligi i 50. gol.

U 40. minutu je Diop pogodio za preokret. Ponovo je Fulam na isti način primio gol, samo je ovoga puta sve bilo čisto.

U finišu meča, Marko Arnautović je imao fenomenalnu priliku, ali je za konačnih 3:1 pogodio Majkl Antonio.

Meč je obeležio i povratak Manuela Lanzinija na teren nakon teške povrede od koje se oporavio, ali i debi Lazara Markovića u dresu Fulama. Marković je odigrao celo drugo poluvreme.