Lisicama i Terijerima ceo plen, Karamele istopile Vels

Fudbal - video 26. feb 201922:24 > 22:56
Mike Hewitt, Getty Images Sport

U utorak su odigrane četiri utakmice 28. kola Premijer lige, a važnu pobedu su ostvarili fudbaleri Lestera, koji su pre dva dana ostali bez menadžera Kloda Puela, koji je dobio otkaz, a na čije mesto je doveden Brendan Rodžers.

Fudbaleri Lestera su na „King Pauer“ stadionu savladali Brajton sa 2:1, što je prva pobeda za Lisice posle 1. januara, kada su nadigrali Everton.

Lester je poveo u 10. minutu kada je posle asistencije Jurija Tilemansa strelac bio Demarai Grej. Na 2:0 je povisio Džejmi Vardi u 63. minutu svojim devetim golom u sezoni u Premijer ligi.

Asistenciju je upisao Džejms Medison, dok je Vardi prošao po desnoj strani šesnaesterca i bez problema savladao golmana Brajtona Metjua Rajana.

Galebovi su tri minuta kasnije uspeli da smanje rezultat preko Holanđanina Dejvija Propera, koji je šutirao sigurno po zemlji sa 14 metara.

Everton je posle tri uzastopna poraza u ligi, ostvario pobedu nad Kardifom u gostima rezultatom 3:0. Dvostruki strelac za Karamele je bio Gilfi Sigurdson u 41. i 66. minutu, dok je pobedu zapečatio Dominik Kalvert-Luin u 93. minutu posle sjajne kontre Idrise Geja.

Pobedu su posle 14 mečeva u Premijer ligi ostvarili i Terijeri iz Hadersfilda. Oni su na svom terenu pobedili Vulverhempton sa 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je napadač iz Benina Stiv Munije, koji je bio precizan u 90+1. minutu.

U poslednjem meču dana Njukasl je na „Sent Džejms“ parku pobedio Barnli sa 2:0. Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu kada su strelci za Svrake bio Fabijan Šer u 24. minutu, posle sjajnog udarca sa 25 metara, kao i Šon Longstaf, koji je u 38. minutu posle intervencije defanzivaca gostiju prihvatio loptu u šesnaestercu i sa sedam metara smestio loptu u mrežu Barnlija.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.