Čelsi želi LŠ: Mitar propuštao šanse, Plavci slavili

Fudbal - video 3. mar 201917:05 > 17:06
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam na gostovanju u derbiju zapadnog Londona, u okviru 29. kola Premijer lige, rezultatom 2:1.

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu duela na Krejven kotidžu. Gonsalo Iguain je u 20. doveo Plavce u vođstvo, pošto je povratnu loptu Aspilikuete zakucao u mrežu, Kalum Čejmbers je u 27. poravnao na 1:1, golom sa druge stative na centaršut Babela, da bi tri boda timu Mauricija Sarija doneo Žoržinjo četiri minuta kasnije.

Azar je sa leve strane ušao u sredinu, odložio loptu do Brazilca, koji je sa 16 metara sjajno „otvorio stopalo“ i pogodio gornji levi ugao Rikovog gola.