Galebovi jači od Orlova, novi gol Luke kapitena

Fudbal - video 9. mar 201915:17 > 15:36
Getty Images Sport, Julian Finney

Fudbaleri Brajtona savladali su Kristal Palas u gostima rezultatom 2:1 u 30. kolu Premijer lige.

Galebovi su došli do vođstva u 19. minutu kada je strelac bio Glen Marej. Asistenciju je upisao kapiten Brajtona Luis Dank koji je uputio dug pas sa svoje polovine terena, defanzivci Kristal Palasa nisu uspeli da prihvate loptu, što je iskoristio Marej i snažnim udarcem iskosa sa desne strane matirao golmana Visentea Guaitu.

Kristal Palas je izjednačio u 50. minutu, kada je sa bele tačke bio precizan srpski vezista Luka Milivojević. Prethodno je prekršaj nad Androsom Taunzendom napravio Dejvi Preper, dok je kapiten Palasa bio nepogrešiv sa bele tačke, za svoj deveti pogodak u sezoni, a 17. sa penala u poslednje dve godine.

Fudbaleri Brajtona, iako na ovom meču nisu imali inicijativu i više šansi, uspeli su ponovo da dođu do vođstva u 74. minutu, kada se u strelce upisao Antoni Nokar.

Francuski fudbaler je posle dodavanja Dejla Stivensa postigao prelep pogodak sa ivice šesnaesterca, čime je svojoj ekipi na kraju doneo i pobedu.

Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za Kristal Palas, bio je najbolji pojedinac u svom timu, a nad njim je napravljeno i nekoliko oštrih prekršaja odmah na startu meča, pa je tako najbrži žuti karton u sezoni posle duela sa Srbinom upisao Antoni Nokar.

Kristal Palas ima 33 boda na 13. mestu na tabeli pre nekompletiranog kola, dok je Brajton na jednoj poziciji niže, uz isti broj bodova, ali slabiju gol-razliku.