SK

17.03.2019 | 19.23

LŠ sve dalje, Rišarlison kaznio Čelsijeve promašaje

Fudbaleri Evertona pobedili su Čelsi sa 2:0 (0:0) u poslednjem meču nepotpunog 31. kola Premijer lige.

Richarlison

Alex Livesey/Getty Images

Heroj meča bio je Rišarlison, koji je postigao prvi i iznudio penal pre drugog kola.

Everton je 11. na tabeli sa 40 bodova, a Čelsi je šesti sa 57, jednim manje od Mančester Junajteda i tri od Arsenala.

Čelsi je počeo silovito i već u 6. minutu golman Pikford odbranio je udarac Azara, a dva minuta kasnije Belgijanac je ponovo šutirao, sada na dodavanje Iguaina, i pogodio je stativu.

Oslobodile su se potom malo Karamele pritiska, šutirao je Gomes, pokušao je i Kalvert-Luin, da bi u 42. minutu udarac Pedra završio malo pored stative.

Dva minuta kasnije opravdano je poništen gol Pedru zbog ofsajda, a u drugom poluvremenu domaći tim zaigrao je mnogo bolje, konkretnije i poveo je već u 49. minutu - korner je izveo Sigurdson, golman Kepa odbranio je udarac Kalvert-Luina glavom, a odbijenu loptu je Rišarlison sproveo u mrežu.

Zanimljivo, bio je to prvi Brazilca protiv "velike šestorke" engleskog fudbala, a 12. u Premijer ligi ove sezone.

Šut Markosa Alonsa, odbrana Pikforda posle udarca Iguaina, ništa nije moglo da završi u mreži, a na drugoj strani je u 71. minutu Alonso oborio Rišarlisona u kaznenom prostoru. Sigurdson je loše šutirao, ali mu se lopta odbila posle odbrane Kepe i sproveo ju je u mrežu.

U sledećem kolu Čelsi gostuje Kardifu, a Everton Vest Hemu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.