Getty Images/Stuart Franklin

13.04.2019 | 18.00 > 20:38

Vila osam u nizu, Lids je drugi, het-trik Gejla

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Bristol Siti na svom terenu sa 2:1 i upisali osmi trijumf u nizu.

Clive Mason Getty Images Sport

Vila ostaje na petoj poziciji na tabeli sa 69 bodova i u sjajnoj je poziciji u borbi za plej-of. Bristol je na poziciji šest sa 65 poena.

Sva tri gola u Birmingemu viđena su u drugom poluvremenu. Tami Abraham je u 55. minutu postigao gol iz penala za vođstvo domaćih, da bi na 2:0 povisio Hurihejn u 66. Počani gol za goste dao je Diediu u 74.

Lids Junajted je pobedom nad Šefild Venzdejom na svom terenu 1:0 ostao na drugoj poziciji na tabeli. Jedini gol za ekipu Marsela Bijelse postigao je Herison u 65. minutu na asistenciju Ernandesa.

Beli imaju 82 poena, tri manje od lidera Noriča, i isto toliko više u odnosu na Šefild Junajted, koji je u uzbudljivom duelu sa Milvolom remizirao 1:1.

Madin je u 51. minutu doneo vođstvo Šefildu, a konačnih 1:1 u 90+5. postavio je Kuper. Prethodno je Junajted ostao sa desetoricom u 85. minutu zbog isključenja Egana. Defanzivac domaćih je u toj situaciji napravio jedanaesterac zbog igranja rukom, ali je neprecizan bio Maršal.

Šefild i Lids imaju po 79 bodova, ali Lids i utakmicu manje. Milvol je 20. sa 42.

Dvajt Gejl je briljirao u trijumfu Vest Bromviča nad Prestonom 4:1, postigavši het-trik. Sjajni napadač pogađao je mrežu gostiju u 27, 31. i 71. minutu, a precizan je još bio Rodriges u 43.

Počasni gol za Preston dao je Robinson u 90+1.

VBA je četvrti na tabeli sa 73 boda, a Preston 12. sa 57.

Ekipa Ipsvič Tauna zvanično je ispala iz Čempionšipa posle remija sa Birmingemom 1:1 ima 13 bodova manje od prvog iznad crte Vigana na četiri kola pre kraja.

U ostalim mečevima: Derbi - Bolton 4:0, Ipsvič - Birmingem 1:1, Midlzbro - Hal 1:0, Notingem - Blekburg 1:2, KPR - Svonsi 4:0, Reding - Brentford 2:1, Stouk - Roterem 2:2.