Kanarincima bod u Viganu, Puki ne staje

Fudbal - video 14. apr 201915:15 > 15:17
George Wood, Getty Images Sport

Fudbaleri Vigana i Noriča remizirali su u poslednjem duelu 42. kola Čempionšipa rezultatom 1:1.

Vigan, trenutno 21. ekipa u ligi, odigrao je jednu od najboljih utakmica u sezoni i uspeo da ostane neporažen protiv lidera šampionata.

Domaći su poveli u 41. minutu iz penala preko Risa Džejmsa. Jedanaestercu je prethodilo igranje rukom Bena Godfrija, štopera Kanarinaca.

U nastavku su gosti napadali svim silama, ali nisu uspevali da probiju organizovanu odbranu Vigana sve do finiša utakmice.

U 81. minutu bosanskohercegovački vezista Mario Vrančić dodao je do Temua Pukija, koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom došao do svog 27. pogotka u sezoni.

Sjajni Finac je ubedljivo najbolji strelac lige, a u ponedeljak je proglašen i za igrača sezone.

Vigan je ovim remijom nastavio seriju mečeva bez poraza na svom terenu. Ovo je bila osma utakmica Latiksa bez poraza na stadionu DW.

Norič ostaje prvi na tabeli sa 86 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lidsa, dok je Vigan prvi iznad crte sa 42, dva više od prve ekipe iz zone ispadanja Roterema.