Redsi lideri! Glava Manea i bomba Salaha srušile Čelsi!

Fudbal - video 14. apr 201917:19 > 19:17
Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi na Enfildu u derbiju 34. kola Premijer lige sa 2:0 i time se vratili na prvo mesto na tabeli.

Crveni imaju 85 bodova, dva više od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji nešto ranije savladao Kristal Palas i na nekoliko sati bio lider.

Čelsi ostaje četvrti sa 66 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Totenhema, a dva više od petoplasiranog Mančester Junajteda, uz utakmicu više. Šestoplasirani Arsenal ima 63 poena i dva meča manje od Plavaca.

Ključni momenti duela viđeni su na startu drugog poluvremena. Domaći su znatno motivisaniji bili po povratku sa velikog odmora, pojačali ritam, i iz takve igre došli do trijumfa u svega dva minuta.

Najpre je Sadio Mane u 51. minutu zatresao mrežu glavom sa druge stative posle centaršuta Džordana Hendersona, da bi u 53. Mohamed Salah postigao fantastičan pogodak.

Egipćanin je primio loptu na desnoj strani, ušao u sredinu i sa preko 20 metara poslao pravu bombu u rašlje Kepinog gola za veliko slavlje na Enfildu!

Bili su to trenuci dominacije domaćeg tima, svega nekoliko trenutaka kasnije Roberto Firmino je mogao da povisi na 3:0 i otkloni sve dileme oko pobednika, ali je njegov šut prohujao pored stative.

Ubrzo je usledio i odgovor gostiju, oba puta je opasan bio Eden Azar. U prvoj situaciji, Belgijanac je izbegao ofsajd zamku i posle duge lopte Emersona došao u situaciju jedan na jedan sa Alisonom, ali je stativa spasla domaće, da bi drugoj šutirao sa peterca u golmana domaćih.

To su ujedno bila i poslednja uzbuđenja na utakmici. U nastavku je ritam opao, igralo se između dva šesnaesterca, Redsi su umešno kontrolisali ritam i na rutinski način priveli duel kraju.

Kad je reč o dešavanjima iz prvog poluvremena, koje je bilo manje interesantno, viđene su po dve prilike na obe strane. Salah je u uvodnom periodu probao iz voleja, a pred kraj je Mane šutirao pored stative.

Na drugoj strani, Plavci su iz dva kontra napada zapretili Alisonu. Azar i Vilijan su pokušavali, međutim, bez promene rezultata.

Ekipa Jirgena Klopa u sredu gostuje Portu u revanšu četvrtfinala Lige šampiona, posle trijumfa kod kuće od 2:0, pa zatim Kardifu u narednom kolu Premijer lige, dok Čelsi sledećeg vikenda čeka Burnli.

Pogledajte tabelu Premijer lige.

Tok meča mogli ste da pratite uz NAŠ SAJT.

Crveni su bolje otvorili utakmicu, od starta su nametnuli svoj ritam i pritiskali rivala, i iz takve igre došli do prve velike šanse. Po levoj strani je prošao Mane, centrirao na drugu stativu, odakle je Mohamed Salah iz voleja šutirao direktno u Kepu.

I u nastavku je ekipa Jirgena Klopa imala inicijativu, međutim, gosti su se organizovano branili i sprečavali ih da ozbiljnije zaprete.

Na drugoj strani, najbolju šansu za Čelsi imao je Eden Azar, koji je sjajno prevario rivala, ali šutirao direktno u Alisona iz blizine.

Na isteku pola sata opasan je bio i pokušaj Vilijana posle kontra napada, međutim, njegov udarac sa 16 metara završio je pored stative.

Posle perioda ne tako uzbudljivih dešavanja na terenu Redsi su do gola mogli u 38. minutu. Posle oduzete lopte na sredini terena, Salah je sa desne strane dodao do Manea, a ovaj sa penala gađao malo pored stative.

Samo minut kasnije viđena je i prva izmena na ovom meču. Antonio Ridiger je morao van igre zbog povrede, a umesto njega ušao je Andreas Kristensen.

U samom finišu prvog dela viđena je i poslednja zanimljiva situacija u tom periodu. Firmino je probao posle prekida, Kepa sjajno odbranio taj udarac, a kasnije je i sudija Majkl Oliver pokazao ofsajd poziciju.

Odličan početak drugog poluvremena doneo je domaćima i dva pogotka u uvodnim minutama.

Najpre je  51. minutu Sadio Mane pogodio glavom na drugoj stativi, posle centaršuta Džordana Hendersona, da bi samo dva minuta kasnije Mohamed Salah postigao fantastičan gol za 2:0.

Liverpul je igrao kao u transu u tim minutama, gosti su u potpunosti izbačeni iz ritma, pa je kroz nekoliko trenutaka vođstvo domaćih moglo da bude i 3:0, ali je šut sa distance Firmina prohujao pored stative.

Ubrzo je i Čelsi imao sjajno priliku, praktično ni iz čega. Posle odbitka, Emerson je poslao dugu loptu napred, Azar se sjajno ušunjao iza leđa odbrane domaćih, ostao sam sa Alisonom, međutim, stativa je spasla Liverpul.

Belgijanac je ponovo bio nadomak pogotka, ostao je sam na petercu, ali je Alison izašao kao pobednik iz tog duela.

U nastavku je tempo igre opao, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih šansi za gol, što je domaćem sastavu u potpunosti odgovaralo, pa je bez problema priveo duel kraju.