SK

15.04.2019 | 22.48

Preskupa greška Fostera, Arsenalu tri boda

Fudbaleri Arsenala zabeležili su važnu pobedu na gostovanju Votfordu u meču 34. kola Premijer lige.

Pjer-Emerik Obamejang

Dan Mullan/Getty Images

Arsenal se sa gostovanja Votfordu vraća sa tri upisana boda nakon pobede sa 1:0.

Sve je u ovom meču rešeno nakon velike greške golmana Votforda Bena Fostera u 10. minutu meča.

Premier League

Fosteru je vraćena lopta u kaznenom prostoru, a umesto da je odmah ispuca, on je krenuo ka golu i nije primetio Pjera Emerika Obamejanga koji je ušao u klasičan blok i lopta je završila u mreži.

Tek što je lopta krenula sa centra usledio je novi problem za Stršljenove. Nakon kontakta koji je pomoćni sudija ocenio kao udaranje laktom, Troj Dini je dobio direktan crveni karton i domaćin je ostao sa desetoricom na terenu.

Nije se Votford povukao ni nakon ovoga. Imali su domaći tri izuzetne prilike do kraja meča. U prvom poluvremenu Kreg Ketkart je promašio zicer, u 62. minutu Adam Masina je odlično šutirao ali je siguran na golu bio Leno. U finišu je Votford šansu imao preko Andrea Greja, ali je njegov šut izblokiran.

Nakon ovog meča, koji je odigran u 34. kolu Arsenal je na četvrtom mestu sa 66 bodova, jednim manje od Totenhema koji je takođe odigrao samo 33 meča i isti broj bodova kao i Čelsi sa utakmicom više.

Votford je deseti sa 46 bodova koliko sa utakmicom više ima Everton.