SK

16.04.2019 | 19.30 > 19:44

Gomešu tri meča suspenzije zbog gaženja Mitrovića

Everton FC

Fudbaler sredine terena Evertona Andre Gomeš propustiće naredne tri utakmice pošto je prihvatio optužbu Fudbalske asocijacije Engleske za nesportsko ponašanje.

Andre Gomes

Christopher Lee/Getty Images

Gomeš, koji je u Evertonu na pozajmici iz Barselone, zgazio je napadača Fulama Aleksandra Mitrovića u nadoknadi vremena utakmice koja je odigrana u subotu na „Krejven kotidžu“.

Londonski klub je slavio rezultatom 2:0, a taj incident se desio u 95. minutu i sudija Li Probert ga nije registrovao. Međuti, Fudbalska asocijacija Engleske je pregledom video snimka ustanovila Gomešov prekršaj i optužila ga za nesportsko ponašanje.

Portugalac će zbog suspenzije propustiti utakmice sa Mančester Junajtedom, Kristal Palasom i Barnlijem. Na teren će moći da se vrati u poslednjem kolu Premnijer lige, kada se Everton sastaje sa Totenhemom.