SK

24.04.2019 | 20.38 > 22:54

Siti je vladar Mančestera, titula nadomak ruke

U odloženom meču 31. kola Premijer lige Mančester Siti je slavio na terenu gradskog rivala Junajteda 2:0 i na taj način preuzeo prvu poziciju tri kola pre kraja šampionata.

Sergio Aguero, Ashley Young

Getty Images/Laurence Griffiths

U prvom poluvremenu dobro se branio Mančeser Junajted, na krilima Davida de Hee i Sitiju je bilo teško da dođe do gola. Odlučujući momenat praktično je bila povreda Fernandinja na startu drugog poluvremena i ulazak Liroja Sanea u igru. Od tada gosti potpuno preuzimaju igru, a golovima Bernarda Silve u 54. i upravo Sanea u 66. minutu Građani su došli do velikog vođstva i trasirali put ka velikom trijmfu.

Domaćin ništa nije mogao, osim jedne velike šanse, kada e kod 0:1 Džesi Lingard promašio fudbal pred praznim golom. Na kraju, veliko slavlje plavog dela Mančestera jer je aktuelni šampion preuzeo lidersku poziciju od Liverpula tri kola pre kraja i na pragu je odbrane titule.

Tok meča

Očekivano, Siti je zagospodario terenom i imao nekoliko odličnih prilika. Najbolja situacija je stvorena posle šuta Sterlinga kada umalo Smoling nije savladao De Heu. Međutim, zahvaljujući Špancu i požrtvovanoj igri domaćih u odbrani nisu Građani pose pola sata postigli gol. Ali Junajted je i pretio, posebno preko Lingarda i Rašforda, ali ni Crveni đavoli nisu uspeli da dođu do gola.

Najbolju šansu do poluvremena imao je Rahim Sterling, koji je u 42. minutu napravio pravi dar mar, šutirao sa pet metara, ali je čudesno intervenisao De Hea. Do poluvremena ostalo je 0:0.

Povredio se na početku drugog poluvremena Fernandinjo, a Gvardiola je uveo u igru Liroja Sanea i krenuo na sve ili ništa. U 54. minutu takvo opredeljeno je donelo plodove, pošto su gosti konačno stigli do gola. Bernardo Silva je bio praktično neometan, šutirao sa distance i precizno pogodio bliži ugao gola De Hee.

Međutim, odmah je Mančester Junajted stvorio veliku šansu, ali je Džesi Lingard propustio da zatrese praznu mrežu, jer je promašio čitav fudbal.

Čovek koji je promenio tok meča postao je odlučujući faktor. Sjajnu kontru izveli su Građani, a krunisao ju je Liroj Sane u 66. minutu za velikih 0:2.