SK

25.04.2019 | 00.57 > 00:59

Emeri: Setimo se kako je bilo pre tri meseca

Arsenal FC

Menadžer Arsenala Unai Emeri rekao je optimista uprkos porazu od Vulverhemptona na gostovanju u zaostaloj utakmici 31. kola Premijer lige.

Unai Emery

David Rogers/Getty Images

Vulvsi su slavili 3:1 u tom duelu, pošto su postigli sva tri gola u prvom poluvremenu, a poraz ‚Tobdžija‘ ublažio je Sokratis Papastatopulos deset minuta pre kraja susreta.

Znali smo pre utakmice da će nam biti teško jer je Vulverhempton odličan tokom cele sezone, defanzivno su dobar tim, a u napadu imaju veoma brze igrače. Organizaciono su veoma dobro i teško ih je probiti. U prvih 25 minuta smo bili dobri, kontrolisali smo posed, ali nismo imali prilike da postignemo gol“, rekao je Emeri.

Vulverhempton je poveo preko Rubena Nevesa u 28. minutu, samo devet minuta kasnije Met Doerti je udvostručio prednost, a na 3:0 povisio je Diogo Žota u finišu prvog poluvremena.

Razgovarali smo u svlačionici na poluvremenu i pokušali smo da nastavak gledamo kao novi meč, pa smo promenili pristup i postigli gol. Imamo razlog da budemo frustriani, ali se sezona sastoji iz 38 mečeva. Sada smo razočarani, ali moramo da se setimo kakva je situacija bila pre tri meseca. Možemo da budemo optimisti i vratimo se među prva četiri“, naglasio je Emeri.

Pre tri meseca, Arsenal je imao niz uspona i padova, pa je tako poražen od Sautemptona, Liverpula Vest Hema, između ostalog. Sada, tri kola pre kraja, londonski klub drži peto mesto na tabeli sa 66 bodova, jednim manje od Čelsija koji drži poslednju poziciju koja vodi u Ligu šampiona. Arsenal ima šansu da izbori mesto u elitnom takmičenju kroz Ligu Evrope, a u polufinalu tog takmičenja čeka ga dvomeč sa Valensijom.