Norič ponovo u Premijer ligi!

Fudbal - video 27. apr 201922:24 > 22:37
Stephen Pond Getty Images Sport

Fudbaleri Noriča savladali su na domaćem terenu Blekburn rezultatom 2:1, pa su na taj način "Kanarinci" i matematički obezbedili povratak u Premijer ligu!

Noriču je na domaćem „Kerou roudu“ dovoljan bio i bod protiv Blekburna, ali je tim iz istočne Engleske pobedom treći put u klupskoj istoriji osvojio više od 90 bodova u jednoj sezoni. Svaki put kada se to dogodilo Norič je bio prvak u svojoj ligi.

Norič su do pobede vodili Vrančić i Štiperman. Štiperman je upravo na asistenciju veziste iz BiH Marija Vrančića doveo domaćina u vođstvo u 13. minutu, a Vrančić je u 21. fantastičnim udarcem duplirao prednost.

Konačan rezultat postavljen je pre poluvremena – Trevis je u 23. minutu smanjio na 2:1.

Temu Puki nije postigao gol, ali je i dalje prvi na listi strelaca sa 28 pogodaka u sezoni, tri više od prvog pratioca Ejbrahama iz Aston Vile.

Bio je to prvi poraz Blekburna nakon četiri uzastopne pobede, a na drugoj strani Norič je prvi put slavio posle četiri remija u nizu.

Norič kolo pre kraja ima 91 bod, tri više od drugoplasiranog Šefild Junajteda, koji nije matematički obezbedio plasman u elitu, ali treba da se dogodi pravo čudo pa da tim iz Šefilda sledeće sezone ne nastupa u Premijeršipu.

Ranije u subotu Roteram je i teoretski ispao iz lige.