Derbi u plej-ofu za PL, Midlzbro ostao van zone

Fudbal - video 5. maj 201915:14 > 15:20
Nathan Stirk, Getty Images Sport

Derbi Kaunti je pobedom u poslednjem kolu Čempionšipa nad VBA obezbedio plasman u plej-of za Premijer Ligu, dok je Midlzbro završio na sedmom mestu i neće moći da se bori za povratak u elitu.

Derbiju je bio potreban trijumf nad Vest Bromvičom kako bi zadržao šestu poziciju, i tim Frenka Lamparda je to i učinio, slavivši rezultatom 3:1.

Midlzbro tako nije bila dovoljna pobeda nad Roteramom u gostima (2:0).

Martin Voghorn je doneo prednost Derbiju u 19. minutu, VBA je izjednačio preko Stefana Johansona u drugom minutu drugog poluvremena.

U poslednjih 20 minuta, „Ovnovi“ ipak stižu do trijumfa, prvo je Mejson Benet pogodio u 70. minutu, da bi Hari Vilson samo tri minuta kasnije bio precizan iz penala za konačnih 3:1.

Derbi će se u plej-ofu sastati sa trećeplasiranim Lidsom, a bolji iz tog dvomeča igraće u velikom finalu protiv pobednika para VBA Aston Vila.

Ranije su Norič i Šefild Junajted obezbedili plasman u Premijer Ligu, dok su iz Čempionšipa ispali Roteram, Bolton i Ipsvič.

Rezultati poslednjeg kola: Aston Vila – Norič 1:2, Blekburn – Svonsi 2:2, Hal – Bristol 1:1, Ipsvič – Lids 3:2, Notingem Forest – Bolton 1:0, Reding – Birmingem 0:0, Roteram – Midlzbro 1:2, Šefild Venzdej – KPR 1:2, Stouk – Šefld Junajted 2:2, Vigan – Milvol 1:0.