Hobotnica Stir odveo šampiona Evrope na Vembli

Fudbal - video 14. maj 201923:45 > 23:58
Alex Livesey/Getty Images

Poznat je prvi finalista plej-ofa za popunu Premijer lige. Iako je u revanšu VBA savladao gradskog rivala Aston Vilu 1:0, konačna pobeda ipak je pripala nekadašnjem evropskom šampionu, koji je bio bolji posle izvođenja penala.

U prvom meču Aston Vila je na svom terenu slavila 2:1, ali je tu prednost VBA anulirao već u 29. minutu Kreg Doson. Kako u ovoj fazi ne važi pravilo gola u gostima, rezultat je posle prvog poluvremena bio potpuno poravnat.

Utakmica se logično otvorila od tog trenutka. Imali su domaći šanse i za potpuni preokret, ali su u 80. minutu ostali sa igračem manje, pošto je Kris Brant dobio drugi žuti karton i morao pre vremena da napusti igru. Od tada Vila dominira, a imala je sjajnu priliku u 87. minutu da reši sve dileme. Sam oči u oči sa golmanom Džonstonom našao se Albert Adoma, ali je uprskao sjajnu priliku, pošto je šutirao gotovo neometen pravo u golmana. Umalo da bude i tragičar, ali srećom imao je Džeda Stira.

Posle 90 minuta ostalo je 1:0 što je značilo da će se igrati produžeci. Gosti su bili bolji tim, ali nisu uspeli u potpunosti da materijalizuju igrača više. Na kraju se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Ispostaviće se da je pitanje pobednika rešeno posle prve dve serije, kada je sjajni golman Aston Vile Stir ukrotio udarce Holgejta i Hegazija, a Hurihejn i Jedinak bili precizni. Kod rezultata 3:2 prvu meč loptu imala je Vila i ponovo Adoma, koji je šutirao preko gola. Morison je pogodio za izjednačenje, ali je u poslednjoj seriji Tejmi Ejbraham rutinerski izveo penal i odveo ekipu u drugo vezano finale plej-ofa.

Rival Aston Vili na Vembliju 26. maja biće pobednik duela Lids – Derbi, a taj meč se igra u sredu. U prvoj utakmici Lids je u gostima slavio 1:0.