Junajted pobedom otvorio pripreme

Fudbal - video 13. jul 201915:07 > 15:10
Paul Kane, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedom su otvorili priprme za sezonu 2019/20. Junajted je u Pertu pobedio Glori rezultatom 2:0.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, Markus Rašford bio je strelac u 60, a Džejms Garner u 85. minutu.

Crveni đavoli stigli su u Australiju početkom nedelje, a na ovoj utakmici Ole Gunar Solšer izveo je na teren potpuno različite postave u dva poluvremena.Nemanja Matić bio je u startnih XI, a tokom prvog poluvremena nije bilo mnogo opasnosti po gol kluba,koji je prošle sezone osvojio prvo mesto u ligaškom delu A-lige, ali je na penale izgubio Veliko finale od Sidneja.

Gosti su poveli posle četvrt sata igre u drugom poluvremenu, kada je Rašfordov dribling zaustavljen, ali je jedan od defanzivaca Perta raščistio loše, Mata je presekao ispred šesnaesterca, Pogba petom ostavio za Rašforda, a ovaj iz okreta pogodio dalji ugao.

Drugi gol ponovo je došao posle velike greške derfanzivaca Glorija, kada je Garner presekao pas na 25 metara, zatrčao se i snažnim udarcem po zemlji pogodio dalji ugao. Kapiten engleske U17 reprezentacije, koji je debitovao u prvom timu na meču sa Kristal Palasom prošle sezone, ušao je u igru umesto Luka Šoa dva minuta ranije.

Domaći fudbaleri nisu predstavljali veliki problem odbrani Junajteda, a u finišu priliku da debituje imao je Gabrijel Popović, sin trenera Perta Tonija. Gabrijel će za 15 dana napuniti 16 godina.Junajtedova turneja nastavlja se utakmicom sa Lids Junajtedom, koja se u sredu igra takođe na Optus stadionu u Pertu.