Getty Images/Christof Koepsel

17.07.2019 | 17.25 > 17:28

Siti i Vulvsi u finalu Azijskog trofeja Premijer lige

U sredu su odigrane polufinalne utakmice Azijskog trofeja Premijer lige. U kineskom Nanđingu, Vulverhempton i Mančester siti ostvarili su ubedljive protiv Njukasla, odnosno Vest Hema, te izborile plaman u finale.

Slavlje fudbalera Mančester Sitija

Richard Heathcote, Getty Images

Na krajnjem istoku najmnogoljudnije zemlje sveta, Vulverhempton je na otvaranju ovogodišnjeg Azijskog trofeja Premijer lige dosta ubedljivo savladao Njukasl rezultatom 4:0.

Mrežu crno-belih načeo je Dijogo Žota na dodavanje Džonija Kastra u 15. minutu, da bi u 33. Španac zabeležio još jednu asistenciju, a ovoga puta u strelce se upisao Morgan Gibs-Vajt. Do kraja poluvremena, Vukovi su povisili na 3:0, a drugi gol na meču postigao je Dijogo Žota.

U drugom delu igre, očekivano, izvršen je veliki broj izmena na obe strane, pa je tempo igre značajno opao, ali je ipak viđen jedan pogodak. Napadač mladog tima Njukasla, Tomas Alan, koji je na ovoj utakmici dobio priliku da zaigra u prvom timu, pogodio je sopstvenu mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Protivnik Vulverhemptona u borbi za trofej biće ekipa Mančester sitija koja je sa 4:1 savladala Vest Hem.

Pep Gvardiola je na Olimpijski stadion u Nanđingu izveo podmlađen sastav sa samo nekoliko standardnih igrača, što su Čekićari uspeli da iskoriste i dođu do prednosti u 26. minutu kada je Mark Nobl bio precizan sa bele tačke.

Ipak, Siti je uspeo do kraja poluvremena da se konsoliduje i preokrene rezultat. Prvo je David Silva poravnao rezultat u 34. minutu, a nije prošlo ni sto sekundi kada je mladi Lukas Enmeča doneo preokret.

U nastavku je Gvardiola pružio priliku još nekolicini standardnih prvotimaca, a Rahim Sterling je postigao dva gola. Na isteku sata igre, u ulozi asistenta našao se Liroj Sane, da bi u 72. minutu proradio tandem od kojeg bi trebalo da strepe ostali klubovi u Premijer ligi u narednoj sezoni, kada je na dodavanje Kevina De Brujnea, Rahim Sterling stavio tačku na i.

Finale, kao i utakmica za treće mesto na programu su u subotu u Šangaju, a oba susreta bićete u prilici da gledate u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.