Lion golovima Dembelea osvojio Emirejts Kup

Lion je osvojio Emirejts Kup, savladavši Arsenal nakon preokreta 2:1.

Arsenal - Lion

Michael Regan Getty Images Sport

Tobdžije su imale prednost nakon prvog poluvremena, zahvaljujući pogotku Obamejanga u 35. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Mejtland Najls i Mkitarijan.

U drugom poluvremenu Lion pravi potpuni preokret, za koji je najzaslužniji bio nekadašnji igrač Seltika Musa Dembele.

Prvo je u 66. minutu nakon centaršuta Depaja izjednačio na 1:1, da bi deset minuta kasnije postigao gol koji je na kraju doneo trijumf Lionu.

Arsenalu je u međuvremenu poništen gol Martinelija, zbog ofsajda.