Poraz Mitrovog Fulama na startu Čempionšipa

Fudbal - video 3. avg 201917:56 > 18:01
Print screen/SK

Sezona u Čempionšipu počela je u petak remijem Lutona i Midlzbroa (3:3), a u subotu je u standardnom terminu od 16 časova odigrano još osam mečeva.

Barnsli, Čarlton, Birmingem, Milvol, Šefild Venzdej, Kvins Park Rendžers, Svonsi i Vigan počeli su sezonu pobedama.

Barnsli je pred svojim navijačima sezonu otvorio pobedom protiv Fulama. Sve je u ovom duelu rešeno u 13. minutu golom mladog napadača Luka Tomasa.

Trener domaćeg tima, Danijel Štendel izveo je izuzetno mladu postavu, najstariji fudbaler na terenu imao je 24 godine, sa šest debitanata, a sve karakteristike gegen pres fudbala iz Lige 1 Barnsli je preneo i u viši rang takmičenja i u svim elementima igre nadigrao bivšeg premijerligaša. Jedini gol postignut je posle solo akcije Luka Tomasa koji je na debiju odigrao fantastičan meč baš kao i Malik Vilks, Mac Andersen i Bambo Dijabi. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90. minuta za londonski klub bez ijedne upotrebljive lopte uz dve polušanse koje je imao.

Čarlton je slavio na gostovanju Blekburnu 2:1, Birmingem je do tri boda došao takođe kao gost pobedivši Brendford 1:0.

Milvol je na svom terenu bio bolji od Prestona 1:0, a Šefild Venzdej je kao gost, sa igračem manje pobedio Reding 3:1.

Kvins Park Rendžers slavio je na gostovanju Stouku 2:1, a Svonsi je nadigrao Hal 2:1. Vigan je pred svojim navijačima savladao povratnika u Čempionšip Kardif i slavio 3:2.