Catherine Ivill/Getty Images

09.08.2019 | 20.40 > 22:56

Redsi "četvorkom" otvorili sezonu!

Liverpool FC

Fudbaleri Liverpula pobedom su otvorili novu sezonu Premijer lige. Redsi su slavili protiv Noriča rezultatom 4:1.

Laurence Griffiths/Getty Images

Bio je to okršaj šampiona Evrope i novajlija u Premijer ligi, a tim Jirgena Klopa je i pored primljenog gola bio bolji rival tokom čitavog meča.

Liverpul je poveo autogolom Henlija, koji je loptu smestio u mrežu svog tima već u sedmom minutu meča na Enfildu.

Prednost je duplirao Mohamed Salah u 19. minutu, kada je iskoristio odličnu asistenciju Roberta Firmina.

Egipatski fudbaler je sjajnu partiju na startu sezone upotpunio asistencijom. Virdžil van Dajk iskoristio je dobar potez Salaha i u 28. minutu pogodio za 3:0.

U listu strelaca upisao se i Divok Origi u 42. minutu, kada je Arnold upisao asistenciju.

Premijerligaški prvenac za Norič postigao je finski napadač Temu Puki. Dvadesetdevetogodišnji napadač je zatresao mrežu Redsa u 64. minutu.

Bilo je to sedmo uzastopno prvo kolo Premijer lige u kome je Liverpul ostao neporažen, a kada su pre 43 godine Redsi u prvom kolu engleskog šampionata savladali Norič, osvojili su i titulu - doduše, u drugom formatu takmičenja.

Tim Jirgena Klopa u sledećem kolu gostuje Sautemptonu, a Norič će u prvom meču na domaćem terenu odmeriti snage sa Njukaslom.

Mečeve Premijer lige i ove sezone pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.

Tok meča možete pratiti ovde:

Bolje su otvorili duel na Enfildu domaći fudbaleri i od prvog minuta bili konkretni.

Već u sedmom minutu utakmice Redsi su stigli do vođstva, kada je Henli smestio loptu u mrežu svog tima.

Nova dobra šansa za Liverpul viđena je u 15. minutu kada je Robertson na dodavanje Origija odlično šutirao, ali je lopta završila iznad gola.

Mohamed Salah i Firmino obradovali su navijače Redsa u 19. minutu. Egipćanin je iskoristio dodavanje Firmina i zatresao mrežu gostiju.

Posle još nekoliko novih šansi da Liverpul uveća prednost, svoju priliku iskoristio je Virdžil Van Dajk u 28. minut.

U asistente se upisao Mohamed Salah.

U 36. minutu teren je napustio golman Liverpula Alison, koji je zatražio lekarsku pomoć, nakon čega nije mogao da nastavi igru.

Šansu da sačuva mrežu Liverpula na startu nove sezone dobio je 32-godišnji Adrijan.

Nastavila se dominacija Liverpulau prvom poluvremenu, a u listu strelaca upisao se i Divok Origi.

Belgijanac je u 42. minutu iskoristio dodavanje Arnolda i pogodio za 4:0.

I drugo poluvreme počelo je dominantnom igrom Liverpula. Henderson je pogodio prečku, a zatim je Firmino propustio veliku priliku posle gužve ispred gola Noriča i poslao loptu pored gola.

Norič je iskoristio svoju šansu u 64. minut. Finski napadač Temu Puki iskoristio je sjajnu asistenciju Buendije i prevario Adrijana za 4:1.