PL: Šok za Votford, remi u Londonu, Barnli ubedljiv

Fudbal - video 10. avg 201917:45 > 17:48
Warren Little, Getty Images Sport

Fudbaleri Brajtona šokirali su Votford, Barnli je bio ubedljiv protiv Sautemptona, dok su dueli prvog kola Premijer lige Bornmut - Šefild Junajted i Kristal Palas - Everton završeni bez pobednika.

Brajton je bio ubedljiv na gostovanju Votfordu i do prva tri boda došao pobedom od 3:0. Vezni igrač Stršljenova, Dukure, nespretno je reagovao u 28. minutu i pogodio sopstvenu mrežu. U drugom poluvremenu Brajton je nastavio sa odličnom i tečnom igrom, što je rezultovalo ubedljivim trijumfom.

Florin Andone je povisio rezultat u 65. da bi konačan rezultat postavio Nil Mope u 77. minutu.

Barnli je silovito počeo novu sezonu i pred svojim navijačima savladao Sautempton rezultatom 3:0. Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo pogodaka, svi golovi su viđeni u drugom delu. Ešli Barns načeo je mrežu Svetaca u 63. minutu, da bi u 70. isti igrač duplirao prednost Barnlija.

Tačku na i stavio je Johan Berg Gudmunson u 75. minutu.

Kristal Palas i Everton su odigrali meč bez golova u Londonu. Utakmica je bila zanimljiva i jako dinamična, ali su briljirale odbrambene linije oba tima. Palas je od 76. minuta igrao sa igračem više, pošto je veznjak Karamela Morgan Šindlerin zbog dva žuta kartona ranije pošao put svlačionice, ali Orlovi nisu uspeli da materijalizuju brojčanu prednost na terenu.

Bornmut je na svom terenu remizirao sa Šefild junajtedom, a rezultat je bio 1:1. Prvo poluvreme proteklo je bez većih uzbuđenja, da bi Trešnjice je do prednosti doveo Kris Mepam na isteku sata igre.

Ipak legendarni Nil Šarp i dete Šefilda je šest minuta po ulasku u igru uspeo da obezbedi bod novom Premijerligašu u samoj završnici.