17.08.2019 | 17.28 > 17:30

Emeri: Sebaljos ima uloge, koristimo njegov kvalitet

Menadžer Arsenala Unai Emeri rekao je da njegov tim pokušava da izvuče ono najbolje iz Danija Sebaljosa, koji je impresionirao u trijumfu ‚Tobdžija‘ nad Barnlijem 2:1.

Dani Ceballos

Michael Regan/Getty Images

Londonski klub je golovima Aleksandra Lakazeta i Pjer-Emerika Obamejanga stigao do prve pobede ove sezone na domaćem terenu, uprkos tome što su gosti stigli do izjednačenja preko Ešlija Barnsa u finišu prvog poluvremena.

Sebaljos je ovog leta stigao u Arsenal na pozajmicu iz Reala, a zablistao je na sredini terena na „Emirejtsu“. Emeri je posle utakmice pojasnio da je 23-godišnji fudbaler igrao i ‚osmicu‘ i ‚desetnku‘ tokom utakmice, a da su mu njegove raznovrsne veštine omogućile da na najbolji način utiče na meč.

Želimo da koristimo njegov kvalitet na najboljoj poziciji u našem timu. Razgovarao sam sa njim pre utakmice, plan je bio da ima dve uloge. Počeo je utakmicu kao ‚desetka‘, ali se posle zamenio sa Vilokom“, naglasio je Emeri.

Španski stručnjak je istakao da je dolaskom Sebaljosa, Davida Luiza i još nekolicine igrača njegov tim dobio na dubini.

Želeli smo da stvorimo sjajnu atmosferu zajedno sa navijačima, a mislim i da su neka pojačanja i te kako uticala na našu igru. Prošle godine smo gubili bodove u pojedinim trenucima, nismo imali neke mogućnosti za određene utakmice. Volim da imam važne igrače na klupi. A tim će biti sve konkurentniji. Želeli smo da budemo konkurentni na svakoj poziciji u timu. Sada nisam mogao da računam na Džaku, Ozila, Holdinga, Beljerina. Kada su svi igrači na raspolaganju, sve je savršeno, ali moramo da bude konkurentniji“, istakao je Emeri.

Arsenal je protiv Barnlija upisao drugu pobedu ove sezone, a naredna utakmica čeka ga sa Liverpulom narednog vikenda.

Čeka nas još 36 utakmica. Započeli smo sezonu dvema pobedama, a prošle smo imali dva poraza. Naš izazov je svaki sledeći meč. Osvojili smo šest bodova, zadovoljni smo. Sledeće nedelje nam je rival Liverpul, veliki izazov je, ali biće teško sagledati sve realno“, otkrio je menadžer Arsenala.