Getty images/Michael Regan

18.08.2019 | 16.53

Šefildova prva pobeda u PL nakon 12 godina

Crystal Palace

Šefild Junajted je zabeležio prvu pobedu u Premijer Ligi još od 2007. godine, savladavši Kristal Palas sa 1:0.

Džon Lundstram

Jan Kruger, Getty Images Sport

Šefild je na prvoj utakmici pred svojim navijačima ove sezone zaigrao sa startnom postavom u kojoj su bili samo britanski i irski igrači, što je prvi slučaj u Premijer Ligi nakon više od sedam godina.

Džon Lundstram, momak rođen u Liverpulu, postigao je pobedonosni gol u 47. minutu, kada se našao na pravom mestu i posle odbitka poslao loptu u mrežu Guaitinog gola.

Lundstram je tako stigao do nesvakidašnjeg dostignuća u karijeri, jer je bio strelac u prva četiri ranga engleskog fudbala.

Za tim sa Bramal Lejna ovo je prvi trijumf u povratničkoj sezoni u Premijeršipu.

Svih 90 minuta za gostujuću ekipu, koja praktično nije imala nijednu šansu za gol, odigrao je povratnik u reprezentaciju Srbije Luka Milivojević.