Lisice ukrale bod na Lampardovom debiju na Bridžu

Fudbal - video 18. avg 201919:28 > 19:31
Michael Regan, Getty Images

Fudbaleri Čelsija i Lestera remizirali su utakmici drugog kola Premijer lige rezultatom 1:1.

Može se reći da je konačan ishod duela na Stamford bridžu realan. Domaći su bili znatno bolji u prvom poluvremenu i preko Mejsona Maunta stekli prednost, ali su gosti u nastavku prikazali kvalitetniji fudbal i preko Vilfrida Endidija došli do boda.

I jedna i druga ekipa ne znaju za trijumf posle dva kola PL, Lisice sa dva boda zauzimaju 12. mesto, a Plavi su tri pozicije niže sa jednim.

Ekipa Frenka Lamparda, kojem je to bio debi pred domaćim navijačima, furiozno je otvorila meč i već u drugom minutu opasno zapretila preko Pedra. Bila je to uvertira u ono što je usledilo pet minuta kasnije – Endidi je napravio kardinalnu grešku ispred svog šesnaesterca i poklonio loptu Mauntu, kojem nije bilo teško da savlada Šmajhela.

Do poluvremena su domaći mogli i do ubedljivije prednosti, a najbolje šanse za to propustili su Maunt i Kante.

Od starta drugog dela viđena je u potpunosti drugačija situacija na terenu. Tim Brendana Rodžersa uspostavio je kontrolu i iz takve igre došao do izjednačenja. Medison je u 67. minutu izveo korner, a Endidi glavom savladao Kepu i iskupio se za propust.

Do kraja je Lester mogao i do sva tri boda, Medison je šutirao preko prečke sa sedam metara, zatim je probao Vardi, da bi na kraju Tilemansov šut završio pored stative.

U narednom kolu, Čelsi gostuje Noriču, a Lester Šefildu.