Lampard: Moramo da pokažemo više, nemam iluzija

Menadžer Čelsija Frenk Lampard istakao je da od svog tima očekuje više od onoga što je pokazao u meču protiv Lestera.

Frank Lampard

Julian Finney Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija i Lestera remizirali su utakmici drugog kola Premijer lige rezultatom 1:1.

Domaći su bili znatno bolji u prvom poluvremenu i preko Mejsona Maunta stekli prednost. Ipak, gosti su bili bolji u nastavku, a za izjednačenje se pobrinuo Vilfredo Endidi.

"Dobro smo počeli, fantastično. Mogli smo da damo dva ili tri gola. Bili smo brzi, puni energije. Onda smo dozvolili Lesteru da se vrati u igru. Nisam zadovoljan drugim poluvremenom, dali smo im previše šansi", kazao je Lampard, koji je prvi put ekipu vodio na domaćem terenu.

"Moramo da pokažemo karakter. Uradili smo to protiv Liverpula, ali sada nismo. Nisam ovde kako bismo samo napadali, a onda dozvolili kontra-napad. Nemam nikakvih izluzija, svestan sam da moramo da pokažemo više, da radimo napornije".

Čelsi je u sredu igrao Superkup Evrope...

"Nije to izgovor. Došli smo kući kasno u četvrtak. Možda je bilo umora kod momaka. Međutim, imali smo i drugih problema".

Pohvalno je menadžer Plavaca govorio samo o Mauntu.

"Drago mi je zbog njega. U tom momentu smo leteli. Siguran sam da je razočaran jer nismo uzeli sva tri boda."

Bio je to prvi bod koji su Plavci osvojili ove sezone, pošto su u prvom kolu izgubili od Mančester Junajteda sa 4:0.