Getty Images/Dave Thompson

19.08.2019 | 22.51 > 22:52

Bomba Neveša, "Pogbin" penal, podela bodova na Molinju

Manchester United

U poslednjem meču drugog kola Premijer lige Vulverhempton i Mančester Junajted podelili su bodove, odigravši 1:1 u utakmici punoj uzbuđenja.

Ruben Neveš

David Rogers, Getty Images

Ruben Neveš

Ekipa Ole Gunara Solšera taktički perfektno je odradila prvo poluvreme. Vulvsi su praktično bili bezopasni, a Crveni đavoli su pretili iz opasnih kontri i polukontri. Jednu takvu izveli su u 27. minutu. Markus Rašford uputio je sjajan pas ka Marsijalu, koji je silovitim udarcem ispod prečke zatresao mrežu za 1:0. Ovo je bio njegov drugi gol, pošto je postigao pogodak i u prvom meču protiv Čelsija.

Ipak, ulaskom Traorea umesto Doertija na početku drugog dela, Vulvsi su postali znatno opasniji. Prvo je Raul Himenes pogodio stativu, a onda je usledio i najlepši momenat meča. Žoao Mutinjo je u 55. minutu proigrao Rubena Neveša, koji je sa velike udaljenosti, u svom stilu, uputio pravi projektil. Lopta je bila apsolutno neodbranjiva za De Heu, liznula prečku i završila u golu. VAR je proveravao situaciju da li je Mutinjo bio u ofsajdu kada je dobio loptu pre nego što je proigrao zemljaka, ali ipak nije bio i gol je priznat.

Gosti su imali veliku šansu da dođu do pobede pošto je Pol Pogba iznudio dosta sumnjiv penal. Isti igrač je preuzeo odgovornost, ali je slabo šutirao i to je bio lak plen za Ruija Patrisija. Na kraju, možda i zasluženo - podela bodova.

Junajted je propustio priliku da postane treća ekipa sa maksimalnim učinkom i ima četiri boda na deobi trećeg mesta, dok su Vulvsi sa dva na 13. mestu.