Getty Images/Stuart Franklin

24.08.2019 | 18.50 > 18:53

Solšer: Ako imamo još penala, počećemo da ih dajemo

Menadžer Mančester Junajteda Ole Gunar Solšer izjavio je posle poraza od Kristal Palasa u trećem kolu Premijer lige (2:1) da je njegov tim dominirao, ali da je promašeni penal Markusa Rašforda promenio tok meča.

Ole Gunnar Solskjaer

Paul Kane/Getty Images

Rašford je pri vođstvu Palasa od 1:0 pogodio stativu iz jedanaesterca u 70. minutu i time postao jedan od tragičara duela na Old Trafordu.

Bio je to drugi uzastopni promašeni penal za Đavole, pošto je u prošlom kolu Pol Pogba protiv Vulvehemptona bio neprecizan.

"Da smo postigli to, sve bi bilo drugačije, ali dešavaju se takve stvari. I ja sam mašio penale kao igrač. Bitno je da dolazimo u takve situacije, da nastavimo da igram napadački. Ako imamo još penala počećemo da ih koristimo. Verujem u izvođače", kazao je Solšer.

Tim iz Londona je poveo u 32. minutu preko Ajua, Džejms je poravnao u 89, da bi Van Anholt u 90+3. bio precizan, uz očajnu reakciju De Hee, i naneo Junajtedu prvi poraz u sezoni.

"Morali smo bolje u poslednjih pet minuta, očajno smo se branili, dali su nam lake golove. Sa druge strane, u napadu smo morali biti precizniji. Dominirali smo, ali je realizacija bila loša", zaključio je norveški strateg.

Đavoli sa četiri boda zauzimaju peto mesto na tabeli i u narednom kolu gostuju Sautemptonu. Palas takođe ima četiri poena i nalazi se na poziciji 10. Sledećeg vikenda, Orlovi čekau Aston Vilu.