Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 17.00 > 17:01

Kun doneo trijumf Sitiju, majstorija Harija Vilsona

Šampion Engleske Mančester Siti pobedio je Bornmut na gostovanju u trećem kolu Premijer lige rezultatom 3:1.

Serhio Aguero

Mike Hewitt, Getty Images

Građane su do devetog uzastopnog trijumfa nad Bornmutom trijumfa vodili Serhio Aguero sa dva pogotka i David Silva sa dve asistencije. Treći gol Sitija bio je delo Rahima Sterlinga, a jedini strelac za domaće bio je Hari Vilson.

Gosti su, očekivano, dominirali od prvog minuta utakmice na Vitalitiju i već u osmom minutu imali sjajnu šansu preko Davida Silve.

Ono što Španac nije uspeo tada, jeste Aguero u 15. minutu. Zinčenko je ubacio sa leve strane, Kevin de Brajne pokušao da šutne, ali je to učinio loše, i lopta se odbila do Argentinca na petercu. Egzekucija je bila rutinska.

U finišu poluvremena je tim Pepa Gvardiole duplirao prednost, igrao se 43. minut, kad je Sterling prihvatio pas Davida Silve i neometan iz šesnaesterca zakucao loptu u mrežu.

Engleski napadač time je nastavio sa sjajnim igrama protiv Bornmuta, pošto mu je to 11. pogodak na poslednjih 10 mečeva protiv tog tima.

Trešnjice, koje su u nekoliko navrata tokom meča ozbiljno pretile, uspele da smanje zaostatak uoči odlaska na odmor.

Rezervista Hari Vilson, koji je u igru ušao umesto povređenog Čarlija Denijelsa, fantastično je izveo slobodan udarac sa 25 metara i u gornji levi ugao od stative smestio loptu iza leđa nemoćnog Edersona.

Primljen gol nije mnogo poremetio Siti, gosti su i u nastavku diktirali ritam i u nekoliko navrata zapretili preko Davida Silve, Sterlina i De Brajnea, pre nego što je Kun postavio konačan rezultat.

Bilo je to u 64. minutu, Argentinac je natrčao na odbitak, posle gužve u šesnaestercu, i špicem došao do novog gola.